Mistrzostwa Europy Północnej
Elbląg, 13-10-2017
(Today : 13-12-2017)

Number of registered couples: 173 Number of entries: 259

Junior I ST [17] 1/4 Final
1Brzeziński Dawid

20000899

Woś Maja Alicja

20000900

ISKRA Piła, Poland
2Burneikis Kipras

10093438

Martinkeviciute Barbora

10093439

TVISTAS KaunasLithuania
3Dimants Ernests Aksels

10106758

Pascenko Marija

10093451

DACES DEJU SKOLA RigaLatvia
4Dobrjanski Piirsalu Ron

10073554

Rebane Linda

10085385

LEEVI TallinnEstonia
5Eglītis Edvards

10096895

Heinrihsone Džiliāna

10096894

DZINTARS RīgaLatvia
6Grunt Wiktor

20000003

Klimek Alina

20000004

PROGRESS Kwidzyn, Poland
7Gutenko Aleksejs

10106162

Kalnina Zane

10113944

MIRADA RigaLatvia
8Jelnieks Roberts

10107843

Dizkalpa Keita

10107844

DZINTARS RigaLatvia
9Kindsigo Marco

10095980

Marjapuu Lisette

10095979

MAARJA PõlvaEstonia
10Mašaro Edvardas

10102754

Rinkevičiūtė Patricija

10104648

VIJŪNAS VilniusLithuania
11Nadolny Kuba

20001670

Bonk Iga

20001671

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, Poland
12Naruškevičius Faustas

10100459

Pavšukova Anastasija

10100460

PROMENADA VilniusLithuania
13Orda Alans

10106163

Mohova Arina

10093449

DACES DEJU SKOLA RīgaLatvia
14Ruszkowski Tomasz

20001215

Mozdyniewicz Julia

20001216

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
15Siff Anton

10101425

Matvejeva Katerin

10095760

LEEVI TallinnEstonia
16Skripkiūnas Emilis

10101943

Skripkiūnaitė Ieva

10101942

ALEMANA AlytusLithuania
17Viinamäki Jaakko

10094015

Tolvanen Tuuli

10087026

TELEMARK TEAM OuluFinland
18Zieliński Jakub

20000106

Nycnerska Olga

20000107

JANTAR Elbląg, PolandData wycofania: 09-10-2017 13:55
Junior I LA [20] 1/4 Final
1Bogacovs-Kudrevatihs Kirils

10084206

Knirko Milana

10090827

SKUTANS DANCE SCHOOL RigaLatvia
2Brzeziński Dawid

20000899

Woś Maja Alicja

20000900

ISKRA Piła, Poland
3Burneikis Kipras

10093438

Martinkeviciute Barbora

10093439

TVISTAS KaunasLithuania
4Dimants Ernests Aksels

10106758

Pascenko Marija

10093451

DACES DEJU SKOLA RigaLatvia
5Dobrjanski Piirsalu Ron

10073554

Rebane Linda

10085385

LEEVI TallinnEstonia
6Eglītis Edvards

10096895

Heinrihsone Džiliāna

10096894

DZINTARS RīgaLatvia
7Grunt Wiktor

20000003

Klimek Alina

20000004

PROGRESS Kwidzyn, Poland
8Gutenko Aleksejs

10106162

Kalnina Zane

10113944

MIRADA RigaLatvia
9Jelnieks Roberts

10107843

Dizkalpa Keita

10107844

DZINTARS RigaLatvia
10Kindsigo Marco

10095980

Marjapuu Lisette

10095979

MAARJA PõlvaEstonia
11Mašaro Edvardas

10102754

Rinkevičiūtė Patricija

10104648

VIJŪNAS VilniusLithuania
12Nadolny Kuba

20001670

Bonk Iga

20001671

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, Poland
13Naruškevičius Faustas

10100459

Pavšukova Anastasija

10100460

PROMENADA VilniusLithuania
14Orda Alans

10106163

Mohova Arina

10093449

DACES DEJU SKOLA RīgaLatvia
15Ruszkowski Tomasz

20001215

Mozdyniewicz Julia

20001216

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
16Shahun Siarhei

10105348

Binkowska Katarzyna

10093803

GRACIA GrodnoBelarus
17Siff Anton

10101425

Matvejeva Katerin

10095760

LEEVI TallinnEstonia
18Skripkiūnas Emilis

10101943

Skripkiūnaitė Ieva

10101942

ALEMANA AlytusLithuania
19Viinamäki Jaakko

10094015

Tolvanen Tuuli

10087026

TELEMARK TEAM OuluFinland
20Zieliński Jakub

20000106

Nycnerska Olga

20000107

JANTAR Elbląg, Poland
Junior II ST [28] 1/8 Final
1Ameljushenko Alari

10082417

Kallas Sandra

10073179

FIGURET KehraEstonia
2Andersons Roberts

10098020

Rasimjonoka Jekaterina

10098469

DZINTARS RigaLatvia
3Biele Artur

10098643

Kravcuka Marija Elizabete

10108256

DZINTARS RigaLatvia
4Bloch Bartosz

20000043

Wieteska Julia

20000044

JANTAR Elbląg, Poland
5Coric Ivan

10115184

Georgsdottir Elisabet Alda

10115183

HK ICELAND KopavogurIceland
6Dimants Reinis Krists

10098701

Āboltiņa Linda

10089381

GOLDA RigaLatvia
7Galcius Gediminas

10106133

Gusciute Elze

10105989

SŠK ŠOKIŲ SOSTINĖ VilniusLithuania
8Gedgaudas Justas

10075171

Rutkauskaite Aine

10092550

2004 KaunasLithuania
9Gudmundsson Tristan Mar

10107628

Arnarsdottir Rebekka Yr

10107630

HVONN DANCE CLUB KopavogurIceland
10Haftka Paweł

20000783

Kalębka Marianna

20001524

BLACK DANCE Gdańsk, Poland
11Holm Leho

10073108

Lutter Marleen

10073184

LEEVI TallinnEstonia
12Jenner David

10061605

Tuigunov Elisabeth

10061606

DIE RESIDENZ MÜNSTER IbbenbürenGermany
13Kirkliauskas Gustas

10098527

Bernatavičiūtė Žymantė

10098528

ALEMANA AlytusLithuania
14Koprowski Wojciech Sebastian

20000302

Załęcka Zofia

20000334

TIGER-TEAM Łódź, Poland
15Kruger Alex

20001574

Grzęska Oliwia

20001658

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
16Maasalu Kristofer Robin

10201260

Kurs Kretel

10100438

RESPECT TartuEstonia
17Makarovas Laurynas

10070999

Čepauskaitė Emilija

10099828

JUVENTOS VilniusLithuania
18Meska Aurimas

10106115

Lapseviciute Gabija

10094464

DAVI VilniusLithuania
19Muras Domantas

10115305

Matuleviciute Ieva

10115320

ZIBURYS KaunasLithuania
20Piirsalu Enrico

10073181

Barjabin Sarah Sofie

10073542

LEEVI TallinnEstonia
21Plak Karol Tomasz

20002456

Wisełka Aleksandra Anna

20002457

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
22Raputa Kacper

20002764

Tylek Wiktoria

20002765

ST ELITA Kraków, Poland
23Romanowski Adrian

10103456

Olafsdottir Sigrun Rakel

10064163

HK ICELAND KopavogurIceland
24Rudyj Bartosz

20001228

Zając Aleksandra

20001229

CORDEX Wałbrzych, Poland
25Sabaliauskas Markas

10093892

Butenyte Marija

10093891

SVIVELIS PalangaLithuania
26Savolainen Aleksi Lauri

10098652

Huopalainen Anastasia Inkeri

10113949

TK "MASTER" HelsinkiFinland
27Valasma Kalle

10112916

Niinivaara Lotta

10115140

TELEMARK TEAM OuluFinland
28Vorona Arsenijs

10092071

Zegalina Katerina

10092070

RIHTERA DEJU SKOLA RigaLatvia
29Dzemyda Rytis

10098712

Dobrovolskytė Kornelija

10105883

SŪKURYS KaunasLithuaniaData wycofania: 13-10-2017 11:08
30Dzemyda Rytis

10098712

Dobrovolskytė Kornelija

1010588

SŪKURYS KaunasLithuaniaData wycofania: 26-09-2017 15:12
31Pozorski Bartosz

20002004

Siegmiller Aleksandra

20002005

AT PIĘTRO WYŻEJ Chojnice, PolandData wycofania: 10-10-2017 21:50
32Savolainen Aleksi

Huopalainen Anastasia

10113949

TK "MASTER" HelsinkiFinlandData wycofania: 28-09-2017 20:42
33Tryggvason Adam Breki

10103456

Olafsdottir Sigrun Rakel

10064163

HK ICELAND KopavogurIcelandData wycofania: 21-09-2017 15:00
34Waszak Maksymilian

20001586

Siudzińska Aleksandra

20001587

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, PolandData wycofania: 05-10-2017 10:31
Junior II LA [34] 1/8 Final
1Ameljushenko Alari

10082417

Kallas Sandra

10073179

FIGURET KehraEstonia
2Biele Artur

10098643

Kravcuka Marija Elizabete

10108256

DZINTARS RigaLatvia
3Coric Ivan

10115184

Georgsdottir Elisabet Alda

10115183

HK ICELAND KopavogurIceland
4Eriksons Krišjānis Eduards

10090826

Borisevica Alise

10103280

DZINTARS RigaLatvia
5Galcius Gediminas

10106133

Gusciute Elze

10105989

SŠK ŠOKIŲ SOSTINĖ VilniusLithuania
6Gedgaudas Justas

10075171

Rutkauskaite Aine

10092550

2004 KaunasLithuania
7Górczak Kasper

20004088

Kowalska Natalia

20000303

TIGER-TEAM Łódź, Poland
8Gudmundsson Tristan Mar

10107628

Arnarsdottir Rebekka Yr

10107630

HVONN DANCE CLUB KopavogurIceland
9Haftka Paweł

20000783

Kalębka Marianna

20001524

BLACK DANCE Gdańsk, Poland
10Holm Leho

10073108

Lutter Marleen

10073184

LEEVI TallinnEstonia
11Jenner David

10061605

Tuigunov Elisabeth

10061606

DIE RESIDENZ MÜNSTER IbbenbürenGermany
12Kirkliauskas Gustas

10098527

Bernatavičiūtė Žymantė

10098528

ALEMANA AlytusLithuania
13Koprowski Wojciech Sebastian

20000302

Załęcka Zofia

20000334

TIGER-TEAM Łódź, Poland
14Kruger Alex

20001574

Grzęska Oliwia

20001658

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
15Maasalu Kristofer Robin

10201260

Kurs Kretel

10100438

RESPECT TartuEstonia
16Makarovas Laurynas

10070999

Čepauskaitė Emilija

10099828

JUVENTOS VilniusLithuania
17Meska Aurimas

10106115

Lapseviciute Gabija

10094464

DAVI VilniusLithuania
18Muras Domantas

10115305

Matuleviciute Ieva

10115320

ZIBURYS KaunasLithuania
19Plakitins Artemijs

10077020

Taurina Elizabete

10094558

DZINTARS RigaLatvia
20Plak Karol Tomasz

20002456

Wisełka Aleksandra Anna

20002457

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
21Połętek Patryk

20003315

Matuszczyk Alicja

20003278

ST PROFESSIONAL DANCE SPORT Głogoczów, Poland
22Raczek Hubert

20002655

Kowalska Magdalena

20002656

ST PROFESSIONAL DANCE SPORT Głogoczów, Poland
23Raputa Kacper

20002764

Tylek Wiktoria

20002765

ST ELITA Kraków, Poland
24Romanowski Adrian

10103456

Olafsdottir Sigrun Rakel

10064163

HK ICELAND KopavogurIceland
25Rudyj Bartosz

20001228

Zając Aleksandra

20001229

CORDEX Wałbrzych, Poland
26Sabaliauskas Markas

10093892

Butenyte Marija

10093891

SVIVELIS PalangaLithuania
27Savolainen Aleksi Lauri

10098652

Huopalainen Anastasia Inkeri

10113949

TK "MASTER" HelsinkiFinland
28Trinkus Augustinas

10096738

Salugaite Neda Elena

10107322

KANDELA VilniusLithuania
29Valasma Kalle

10112916

Niinivaara Lotta

10115140

TELEMARK TEAM OuluFinland
30Veide Robert

10088022

Padar Amanda Rebeca

10099830

PRESTIGE TartuEstonia
31Veideman Ruudi

10075126

Sõõrumaa Katriin

10074300

GOLDEN DANCE CLUB TallinnEstonia
32Vorona Arsenijs

10092071

Zegalina Katerina

10092070

RIHTERA DEJU SKOLA RigaLatvia
33Walas Mateusz

20004185

Tomczak Sandra

20000323

TIGER-TEAM Łódź, Poland
34Ziga Marco

10068195

Badt Melody

10102598

TANZSPORTZENTRUM STUTTGART-FEUERBACH StuttgartGermany
35Dzemyda Rytis

10098712

Dobrovolskytė Kornelija

10105883

SŪKURYS KaunasLithuaniaData wycofania: 13-10-2017 11:11
36Dzemyda Rytis

10098712

Dobrovolskytė Kornelija

1010588

SŪKURYS KaunasLithuaniaData wycofania: 26-09-2017 15:11
37Pozorski Bartosz

20002004

Siegmiller Aleksandra

20002005

AT PIĘTRO WYŻEJ Chojnice, PolandData wycofania: 10-10-2017 21:50
38Savolainen Aleksi

Huopalainen Anastasia

10113949

TK "MASTER" HelsinkiFinlandData wycofania: 10-10-2017 17:50
39Tryggvason Adam Breki

10103456

Olafsdottir Sigrun Rakel

10064163

HK ICELAND KopavogurIcelandData wycofania: 21-09-2017 15:06
40Waszak Maksymilian

20001586

Siudzińska Aleksandra

20001587

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, PolandData wycofania: 05-10-2017 10:32
Youth ST [37] 1/8 Final
1Arnarson Hreidar Orri

10064408

Thorsteinsdottir Alma Sol

10115068

HVONN DANCE CLUB KopavogurIceland
2Auring Jens Kristian

10090176

Fladby Anna Caroline

10068852

NERO SPORTSDANSERE LøvenstadNorway
3Bolstad Sigurd Eriksen

Knutzen Ingelin Sandnes

NIDAROS DANCECLUB TrondheimNorway
4Borowski Piotr

20001645

Król Ewelina

20001643

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
5Burneikis Karolis

10084319

Shekaite Izabele

10084320

TVISTAS KaunasLithuania
6Greczyński Kacper

20000585

Dąbrowska Natalia

20000583

AMBER Kołobrzeg, Poland
7Gredzens Gints Helmuts

10098479

Kaire Betija

10098478

LESTO LiepajaLatvia
8Gudmundsson Oliver A

10114903

Hauksdóttir Ásta R

10114902

DÍK KopavogurIceland
9Hansen Ole Thomas

10085278

Bjerkås Julie Gudim

10085277

KRISTIANSAND DANSEKLUBB KristiansandNorway
10Hegaard Kevin

10070711

Bisgaard Filippa

10093288

KAF CopenhagenDenmark
11Jehrlander Axel

10089962

Stefanescu Ines-Maria

10082911

TYRESO DANCESPORT CLUB StockholmSweden
12Jehrlander Axel

10089962

Stefanescu Ines

10082911

TYRESÖ DANSSPORTKLUBB StockholmSweden
13Jensen Marcus Elkjaer

10089794

Kristensen Patricia Dahl Engelund

10107233

KAF - COPENHAGEN CopenhagenDenmark
14Kaldaru Kaspar

10073166

Pukk Agneta

10075127

DC RESPECT TartuEstonia
15Kiełczewski Adrian

20000053

Lewandowska Weronika

20000054

JANTAR Elbląg, Poland
16Kivisaar Kris Jarlet

10081407

Lootus Maria Elisabeth

10073168

LEEVI TallinnEstonia
17Kleveland Vetle

10092668

Ringvoll Norunn

10092667

DANSEKLUBB KristiansandNorway
18Kloskowski Maciej

20002020

Ziętowska Nikola

20002021

FALA Sopot, Poland
19Kucharczyk Konrad

20001209

Ejsmont Marta

20000777

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
20Kurzawa Dawid

20001804

Anuszkiewicz Kamilla

20001803

AMBER Kołobrzeg, Poland
21Lamsa Eetu

10062470

Prykari Emilia

10086762

DSC OULU OuluFinland
22Lang Rasmus

10075134

Heimo Martina

10075132

RESPEKT TartuEstonia
23Liber Kamil

20000059

Kędzierska Klaudia

20000002

JANTAR Elbląg, Poland
24Meskauskas Gedvinas

10072845

Bliujute Ugne

10075168

SUKURYS KaunasLithuania
25Müller Daniel

10096797

Gommer Anna

10095265

TC METROPOLE BielefeldGermany
26Nevala Konsta

10094015

Lind Juulia

10095360

TELEMARK TEAM OuluFinland
27Paulius Tomas

10100991

Gercaite Paulina

10094424

SUKURYS KaunasLithuania
28Rotar Ilja

10093940

Barjabin Silvia Susanne

10073540

LEEVI TallinnEstonia
29Ryński Remigiusz

20001424

Morawska Maria

20000790

AS Gdańsk, Poland
30Saago Ander

10088139

Moorats Kristel

10080474

TANGO/RESPECT TartuEstonia
31Saastamoinen Henrik

10101309

Johansson Iida

10084984

FREGOLINA KAARINA TurkuFinland
32Seliuk Sergey

10079409

Mirasola Erminia

10106086

JDS ÅrhusDenmark
33Snochowski Błażej

20001015

Ryś Zuzanna

20001834

KTT DUET Warszawa, Poland
34Steinfelds Ricards

10075470

Zukaite Atile

10081610

DZINTARS RigaLatvia
35Stenbaek Jakob

10069473

Matthiesen Malou Dyrekaer

10070758

KAF CopenhagenDenmark
36Szukiewicz Paweł

20000803

Karman Marianna

20000060

JANTAR Elbląg, Poland
37Tajak Mateusz

20001127

Suryś Julia

20001128

ZAMEK Lublin, Poland
38Abdrakhmanov Rustam

10101469

Sosnitckaia Vladislava

10083256

RESPEKT MoscowRussian FederationData wycofania: 28-09-2017 20:55
39Auring Jens Kristian

10090176

Fladby Anna Caroline

10068852

NERO SPORTSDANSERE LøvenstadNorwayData wycofania: 23-09-2017 10:47
40Ciesielski Jan

20001668

Rosińska Luiza

20001669

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, PolandData wycofania: 08-10-2017 15:10
41Czajka Kacper

20000895

Werblińska Gabriela

20001339

ISKRA Piła, PolandData wycofania: 11-10-2017 14:06
42Jonaitis Nedas

10092076

Koparanova Kimberly

10059522

TSG BAVARIA E.V. AugsburgGermanyData wycofania: 13-10-2017 14:59
Youth LA [43] 1/8 Final
1Arnarson Hreidar Orri

10064408

Thorsteinsdottir Alma Sol

10115068

HVONN DANCE CLUB KopavogurIceland
2Auring Jens Kristian

10090176

Fladby Anna Caroline

10068852

NERO SPORTSDANSERE LøvenstadNorway
3Bednarz Jan

20003079

Lassak Wiktoria

20003080

KS M-TEAM Kraków, Poland
4Bolstad Sigurd Eriksen

Knutzen Ingelin Sandnes

NIDAROS DANCECLUB TrondheimNorway
5Borowski Piotr

20001645

Król Ewelina

20001643

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
6Burneikis Karolis

10084319

Shekaite Izabele

10084320

TVISTAS KaunasLithuania
7Cepulis Bertoldas

10084598

Sverciauskaite Indre

10093181

RATUTO VilniusLithuania
8Cepulis Bertoldas

10084598

Sverciauskaite Indre

10093181

RATUTO VilniusLithuania
9Cybulski Damian

20002762

Gruszczyńska Kinga

20002763

ST SMIRNOW Warszawa, Poland
10Greczyński Kacper

20000585

Dąbrowska Natalia

20000583

AMBER Kołobrzeg, Poland
11Gudmundsson Oliver A

10114903

Hauksdóttir Ásta R

10114902

DÍK KopavogurIceland
12Hansen Ole Thomas

10085278

Bjerkås Julie Gudim

10085277

KRISTIANSAND DANSEKLUBB KristiansandNorway
13Hegaard Kevin

10070711

Bisgaard Filippa

10093288

KAF CopenhagenDenmark
14Ivacenkovs Deniss

10091729

Ratniece Adriana

10075467

DEJU STUDIJA 7 RigaLatvia
15Jehrlander Axel

10089962

Stefanescu Ines-Maria

10082911

TYRESO DANCESPORT CLUB StockholmSweden
16Jehrlander Axel

10089962

Stefanescu Ines

10082911

TYRESÖ DANSSPORTKLUBB StockholmSweden
17Jensen Marcus Elkjaer

10089794

Kristensen Patricia Dahl Engelund

10107233

KAF - COPENHAGEN CopenhagenDenmark
18Kacprowicz Jakub

20000785

Szpak Zuzanna

20000802

BLACK DANCE Gdańsk, Poland
19Kaldaru Kaspar

10073166

Pukk Agneta

10075127

DC RESPECT TartuEstonia
20Kleveland Vetle

10092668

Ringvoll Norunn

10092667

DANSEKLUBB KristiansandNorway
21Kloskowski Maciej

20002020

Ziętowska Nikola

20002021

FALA Sopot, Poland
22Korn Steven

10061282

Domme Katrin

10060623

TSC SALTATIO NEUSTADT NeustadtGermany
23Kucharczyk Konrad

20001209

Ejsmont Marta

20000777

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
24Kurzawa Dawid

20001804

Anuszkiewicz Kamilla

20001803

AMBER Kołobrzeg, Poland
25Lamsa Eetu

10062470

Prykari Emilia

10086762

DSC OULU OuluFinland
26Lang Rasmus

10075134

Heimo Martina

10075132

RESPEKT TartuEstonia
27Lassen Mads Friis

10070759

Gerre Alva

10100817

KAF CopenhagenDenmark
28Lepp Artur

10102865

Männiste Stella

10102630

MAARJA PõlvaEstonia
29Meskauskas Gedvinas

10072845

Bliujute Ugne

10075168

SUKURYS KaunasLithuania
30Miu Eugen Petrisor

10086619

Pedersen Sandra Overballe

10070756

AARHUS SPORTSDANSERFORENING AarhusDenmark
31Nevala Konsta

10094015

Lind Juulia

10095360

TELEMARK TEAM OuluFinland
32Paulius Tomas

10100991

Gercaite Paulina

10094424

SUKURYS KaunasLithuania
33Petersen Dennis Pieper

10084976

Lundorff Olivia

10097326

AARHUS SPORTSDANSERFORENING AarhusDenmark
34Petkevics Leonards

10070326

Tsepilova Polina

10074510

DZINTARS RigaLatvia
35Rande Roens

10084205

Pliksa Alise

10098700

SKUTANS DANCE SCHOOL RigaLatvia
36Romanenko Edvard

10073172

Bovellan Anni

10101126

DANCE SPORT CLUB, DSC OuluFinland
37Saago Ander

10088139

Moorats Kristel

10080474

TANGO/RESPECT TartuEstonia
38Saastamoinen Henrik

10101309

Johansson Iida

10084984

FREGOLINA KAARINA TurkuFinland
39Seliuk Sergey

10079409

Mirasola Erminia

10106086

JDS ÅrhusDenmark
40Snochowski Błażej

20001015

Ryś Zuzanna

20001834

KTT DUET Warszawa, Poland
41Stenbaek Jakob

10069473

Matthiesen Malou Dyrekaer

10070758

KAF CopenhagenDenmark
42Więch Maciej

20001005

Jędrzejczyk Wiktoria

20000299

KTT DUET Warszawa, Poland
43Zarzycki Hubert

20001211

Małczak Maja

20002783

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
44Auring Jens Kristian

10090176

Fladby Anna Caroline

10068852

NERO SPORTSDANSERE LøvenstadNorwayData wycofania: 23-09-2017 10:48
45Ciesielski Jan

20001668

Rosińska Luiza

20001669

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, PolandData wycofania: 08-10-2017 15:10
46Lepp Artur

10102865

Männiste Stella

10102630

MAARJA PõlvaEstoniaData wycofania: 03-10-2017 11:27
Adult ST [25] 1/4 Final
1Arnarson Hreidar Orri

10064408

Thorsteinsdottir Alma Sol

10115068

HVONN DANCE CLUB KopavogurIceland
2Barbizi Nicolo

10070752

Jakobsdottir Sara Ros

10038432

DIH HafnarfjordurIceland
3Degutis Einoras

10075487

Petruna Valerija Mishel

10072560

ROLINA GargzdaiLithuania
4Fjellstad Sverre

10061788

Østensvik Ronja

10068892

LSK DANS LillestrømNorway
5Ilčiukas Marius

10075083

Goltsova Olga

10069733

EDITOS DANIUTES ŠOKIŲ STUDIJA KaunasLithuania
6Ionel Alexandru

10035314

Tinnis Isabel

10057514

DANCE COMPANY BraunschweigGermany
7Kaleta Dawid

10074224

Steffensen Frida

10058294

DANCE CLUB TEAM GOTHENBURG ELITE DANCE GothenburgSweden
8Kapp Artur

10073556

Hendrikson Helen

10073557

TANGO TartuEstonia
9Karlsen Villiam

10111460

Hindsgaul Johanne

10111461

OSF/OASK OdenseDenmark
10Kuriganov Alexander

10063023

Hougesen Maria Louise

10055404

KAF CopenhagenDenmark
11Kuum Karl Robert

10081642

Rannik Elis

10102229

RESPEKT TartuEstonia
12Lewandowski Marcin

20001654

Lewandowska Aleksandra

20001655

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
13Linis Edgars

10016794

Ancane Eliza

10016795

DZINTARS RigaLatvia
14Ludwicki Szymon

20001478

Sosnowska Paulina

20001507

LATINO CAFE Gdynia, Poland
15Mihu Catalin Andrei

10070744

Ramella Maria Isabel Lie

10070745

ELVEBYEN DrammenNorway
16Sciamanna Eros

20001845

Jaglińska Anna Angelika

20001844

SKT PASJA Kraków, Poland
17Shurin Vadim

10008879

Meshkova Anastasia

10030915

MARIO RogaLatvia
18Subczyński Paweł

20000901

Kucharska Aleksandra

20000902

ISKRA Piła, Poland
19Sztankowski Jacek

20002478

Kłudka Małgorzata

20001500

LATINO CAFE Gdynia, Poland
20Sztuce Vel Stuzmania Edgar

20001122

Cieślińska Melania Honorata

20001130

ZAMEK Lublin, Poland
21Ślusarski Grzegorz

20000029

Karpińska Paulina

20000030

JANTAR Elbląg, Poland
22Tworkowski Marcel

20000037

Jankowska Agnieszka

20000113

JANTAR Elbląg, Poland
23Walisiak Przemysław

20001711

Preś Katarzyna

20004122

STREFA TAŃCA Warszawa, Poland
24Zagaja Kordian

20000033

Żylińska Ewa

20000034

JANTAR Elbląg, Poland
25Zakowicz Kacper

20001463

Sagan Weronika

20001426

JANTAR Elbląg, Poland
26Abel Madis

10068171

Galkina Aleksandra

10069985

LEEVI TallinnEstoniaData wycofania: 13-10-2017 11:53
27Kuum

10081642

Rannik

10102229

RESPECT TartuEstoniaData wycofania: 13-10-2017 11:00
28Nevala Konsta

10094015

Lind Juulia

10095360

TELEMARK TEAM OuluFinlandData wycofania: 08-10-2017 20:06
Adult LA [28] 1/8 Final
1Ankerstein Arthur

10034717

Barbu Georgiana

10063801

SWC PFORZHEIM Pforzheim Germany
2Arnarson Hreidar Orri

10064408

Thorsteinsdottir Alma Sol

10115068

HVONN DANCE CLUB KopavogurIceland
3Balandin Artur

10020314

Salita Anna

10022025

TTC ROT-WEISS-SILBER BOCHUM BochumGermany
4Barbizi Nicolo

10070752

Jakobsdottir Sara Ros

10038432

DIH HafnarfjordurIceland
5Degutis Einoras

10075487

Petruna Valerija Mishel

10072560

ROLINA GargzdaiLithuania
6Falke Leon

10071580

Shishkina Anastasia

10071582

GRÜN-GOLD-CLUB BremenGermany
7Firląg Piotr

20001190

Balon Celina Malwina

20000716

CORTE TOP DANCE Warszawa, Poland
8Fjellstad Sverre

10061788

Østensvik Ronja

10068892

LSK DANS LillestrømNorway
9Freimanis Arturs

10060736

Tulp Marina

10041248

ŠKUTĀNA DANCE SCHOOL RigaLatvia
10Kaleta Dawid

10074224

Steffensen Frida

10058294

DANCE CLUB TEAM GOTHENBURG ELITE DANCE GothenburgSweden
11Karlsen Villiam

10111460

Hindsgaul Johanne

10111461

OSF/OASK OdenseDenmark
12Kondratenko Egor

10063960

Funch Mie

10041594

KAF CopenhagenDenmark
13Kravchenko Maksym

10063882

Kukute Paula

10063717

DANCERS RigaLatvia
14Kuriganov Alexander

10063023

Hougesen Maria Louise

10055404

KAF CopenhagenDenmark
15Lewandowski Bartosz

20002370

Wałachowska Anna Karolina

20000993

KTT DUET Warszawa, Poland
16Lewandowski Marcin

20001654

Lewandowska Aleksandra

20001655

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
17Lukasovas Matas

10087128

Monginaite Rugile

10082877

SANTAKA Kaunas Lithuania
18Mihu Catalin Andrei

10070744

Ramella Maria Isabel Lie

10070745

ELVEBYEN DrammenNorway
19Ovsievitch David

10055258

Stefkova Katarina

10095143

TD DUSSELDORF ROT-WEISS DusseldorfGermany
20Pemer Bjorn

10041917

Lujan Engelholm Katja

10041918

SOLNA SPORTDANCE CLUB SolnaSweden
21Rohde Malthe Brinch

10070430

Sorensen Sandra

10038597

AAS AarhusDenmark
22Sangavicius Joris

10061676

Urbonaite Ieva

10071006

RATUTO VilniusLithuania
23Stepanov Maxim

10036140

Rybina Ksenya

10061001

SCHWARZ WEISS PforzheimGermany
24Svalastog Tarjei

10068849

Risan Sara Moholt

10110811

NERO SPORTSDANSERE LillestrømNorway
25Tatarkin Mikael

10045095

Pritekelj Anja

10057545

TSC HEUSENSTAM FrankfurtGermany
26Tiegel Soeren

10065443

Kuta Sylwia

10068330

TC DER FRANKFURTER KREIS E.V. FrankfurtGermany
27Tworkowski Marcel

20000037

Jankowska Agnieszka

20000113

JANTAR Elbląg, Poland
28Zmokły Grzegorz Mateusz

20001126

Abramowicz Magdalena Maria

20001135

ZAMEK Lublin, Poland
29Lund Nikolaj

10018698

Kocik Marta

10011982

KAF CopenhagenDenmarkData wycofania: 12-10-2017 13:17
30Nevala Konsta

10094015

Lind Juulia

10095360

TELEMARK TEAM OuluFinlandData wycofania: 08-10-2017 20:06
31Petersen Dennis Pieper

10084976

Lundorff Olivia

10097326

AARHUS SPORTSDANSERFORENING AarhusDenmarkData wycofania: 13-10-2017 11:51
32Wiśniewski Patryk

20000327

Mrówczyńska Paulina

20000310

TIGER-TEAM Łódź, PolandData wycofania: 10-10-2017 08:57
Senior I ST [18] 1/4 Final
1Dobrakowski Rafał

20001982

Dobrakowska Anna

20001983

BALLARE Częstochowa, Poland
2Dziurawiec Mariusz

20000073

Dziurawiec Agnieszka

20000074

JANTAR Elbląg, Poland
3Gutmann Joerg

10017514

Gutmann Isabel

10017515

TC RWC MAINZ MainzGermany
4Handke Krzysztof

20001510

Handke Ewa

20001511

LATINO CAFE Gdynia, Poland
5Hayrynen Ville

10030541

Kakko Sanna

10059272

VANTAAN KILPATANSSIJAT RY VantaaFinland
6Jokšas Romualdas

10018839

Jokša Ilona

10018840

TIMŠANA DS JūrmalaLatvia
7Kraiński Jarosław

20000075

Kraińska Anna

20000076

JANTAR Elbląg, Poland
8Kucharczyk Tomasz

20001213

Kucharczyk Róża

20001214

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
9Markowski Wojciech

20004408

Damasevich Natallia

20004407

DANCE HOUSE Gdańsk, Poland
10Mielcarek Jarosław

20001392

Mielcarek Hanna

20001393

FOCUS Olsztyn, Poland
11Pieske Dennis

10022578

Pieske-Hermsdorf Tanja

10022579

TANZ-SPORT-ZENTRUM VELBERT VelbertGermany
12Rimkus Tomas

10069133

Surblyte Nerija

10054997

KASPINAS KaunasLithuania
13Salgado Roberto

20001479

Górska Katarzyna

20001480

LATINO CAFE Gdynia, Poland
14Simsons Gatis

10072345

Simsone Julija

10072346

DANCERS RigaLatvia
15Stukas Nerijus

10065677

Montvilaite Laura

10065678

KASPINAS KaunasLithuania
16Szar Jarosław

20000081

Szar Katarzyna

20000082

JANTAR Elbląg, Poland
17Tines Roland

10024668

Puskas Heidrun

10024668

ASTORIA KARLSRUHE KarlsruheGermany
18Ważny Marek

20002978

Ważny Ewa

20002979

LATINO CAFE Gdynia, Poland
Senior I LA [9] 1/2 Final
1Dobrakowski Rafał

20001982

Dobrakowska Anna

20001983

BALLARE Częstochowa, Poland
2Dziurawiec Mariusz

20000073

Dziurawiec Agnieszka

20000074

JANTAR Elbląg, Poland
3Jokšas Romualdas

10018839

Jokša Ilona

10018840

TIMŠANA DS JūrmalaLatvia
4Kuban Adrian

20002723

Ugowska Joanna

20001456

DANCE HOUSE Gdańsk, Poland
5Kucharczyk Tomasz

20001213

Kucharczyk Róża

20001214

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
6Markowski Wojciech

20004408

Damasevich Natallia

20004407

DANCE HOUSE Gdańsk, Poland
7Pieske Dennis

10022578

Pieske-Hermsdorf Tanja

10022579

TANZ-SPORT-ZENTRUM VELBERT VelbertGermany
8Salgado Roberto

20001479

Górska Katarzyna

20001480

LATINO CAFE Gdynia, Poland
9Varčenko Andrej

10111626

Donina Jelena

10103976

RIHTERA DEJU SKOLA RigaLatvia
10Handke Krzysztof

20001510

Handke Ewa

20001511

LATINO CAFE Gdynia, PolandData wycofania: 03-10-2017 18:18