Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP - Polish Open Championships
Elbląg, 14-10-2017
(Today : 19-11-2017)

Number of registered couples: 353 Number of entries: 588

Junior I LA [34] 1/8 Final
1Bogacovs-Kudrevatihs Kirils

10084206

Knirko Milana

10090827

SKUTANS DANCE SCHOOL RigaLatvia
2Brzeziński Dawid

20000899

Woś Maja Alicja

20000900

ISKRA Piła, Poland
3Burneikis Kipras

10093438

Martinkeviciute Barbora

10093439

TVISTAS KaunasLithuania
4Derejczyk Ignacy Maciej

20000503

Szalewska Natalia

20000558

FOCUS Szczecin, Poland
5Dimants Ernests Aksels

10106758

Pascenko Marija

10093451

DACES DEJU SKOLA RigaLatvia
6Dobrjanski-Piirsalu Ron

10073554

Rebane Linda

10085385

DC LEEVI TallinnEstonia
7Edvardas Mašaro

10102754

Patricija Rinkevičiūtė

10104648

VIJŪNAS VilniusLithuania
8Eglītis Edvards

10096895

Heinrihsone Džiliāna

10096854

DZINTARS RīgaLatvia
9Grunt Wiktor

20000003

Klimek Alina

20000004

PROGRESS Kwidzyn, Poland
10Gutenko Aleksejs

10106162

Kalnina Zane

10113944

MIRADA RigaLatvia
11Jelnieks Roberts

10107843

Dizkalpa Keita

10107844

DZINTARS RigaLatvia
12Kasprzak Jędrzej

20000736

Pastwa Wiktoria

20000750

PASJA Koszalin, Poland
13Kindsigo Marco

10095980

Marjapuu Lisete

10095979

MAARJA PõlvaEstonia
14Kindsigo Marco

10095980

Marjapuu Lisete

10095979

MAARJA PõlvaEstonia
15Lobatcevich Andrei

10108732

Arkhireeva Maria

10108733

ARTA KaliningradRussian Federation
16Moskvin Lev

10113063

Redekop Alice

10113064

PREMIUM KaliningradRussian Federation
17Mostovskoy Nikita

Rumiantseva Ekaterina

ONIONA KaliningradRussian Federation
18Nadolny Kuba

20001670

Bonk Iga

20001671

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, Poland
19Naruškevičius Faustas

10100459

Pavšukova Anastasija

10100460

PROMENADA VilniusLithuania
20Orda Alans

10106163

Mohova Arina

10093449

DACES DEJU SKOLA RīgaLatvia
21Ruszkowski Tomasz

20001215

Mozdyniewicz Julia

20001216

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
22Sacharzewski Piotr

20000752

Antos Aleksandra

20001793

AMBER Kołobrzeg, Poland
23Shahun Siarhei

100105348

Katarzyna Binkowska

10093803

GRACJA GrodnoBelarus
24Shahun Siarhei

10105348

Binkowska Katarzyna

10093803

GRACIA GrodnoBelarus
25Siff Anton

10101425

Matvejeva Katerin

10095760

DC LEEVI TallinnEstonia
26Skripkiūnas Emilis

10101943

Skripkiūnaitė Ieva

10101942

ALEMANA AlytusLithuania
27Skrzypczak Piotr

20001787

Antos Alicja

20001792

AMBER Kołobrzeg, Poland
28Stępień Michał

20002824

Skrzypek Klaudia

20002825

ZAMEK Lublin, Poland
29Studziński Mateusz

20000649

Kwiecień Karolina

20001809

FOCUS Kamień Pomorski, Poland
30Szczepaniak Kamil

20002816

Bruśnicka Julia

20002817

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
31Tygielski Radosław Kajetan

20001009

Kmiecik Wiktoria

20001010

KTT DUET Warszawa, Poland
32Viinamäki Jaakko

10094015

Tolvanen Tuuli

10087026

TELEMARK TEAM OuluFinland
33Zabrodskiy Daniil

Savenkova Julia

ONIONA KaliningradRussian Federation
34Zieliński Jakub

20000106

Nycnerska Olga

20000107

JANTAR Elbląg, Poland
WDSF Open Junior II LA [45] 1/8 Final
1Biele Artur

10098643

Kravcuka Marija Elizabete

10108256

Latvia
2Bloch Bartosz

10108928

Wieteska Julia

10109212

JANTAR Elbląg, Poland
3Bogacovs - Kudrevatihs Kirils

10084206

Knirko Milana

10090827

Latvia
4Coric Ivan

10115184

Georgsdottir Elisabet Alda

10115183

Iceland
5Eriksons Krišjānis Eduards

10090826

Borisevica Alise

10103280

Latvia
6Fediai Artem

10100198

Zelenska Daryna

10100196

Ukraine
7Galcius Gediminas

10106133

Gusciute Elze

10105989

Lithuania
8Gedgaudas Justas

10075171

Rutkauskaite Aine

10092550

Lithuania
9Gladkov Vladislav

Missing MIN!

Moshko Maria

Missing MIN!

Russian Federation
10Górczak Kasper

10068785

Kowalska Natalia

10104920

TIGER-TEAM Łódź, Poland
11Gudmundsson Tristan Mar

10107628

Arnarsdottir Rebekka Yr

10107630

Iceland
12Haftka Paweł

10068789

Kalębka Marianna

10108917

BLACK DANCE Gdańsk, Poland
13Holm Leho

10073108

Lutter Marleen

10073184

Estonia
14Jenner David

10061605

Tuigunov Elisabeth

10061606

Germany
15Karpachev Arseny

10083378

Konina Polina

10088199

Russian Federation
16Kirkliauskas Gustas

10098527

Bernatavičiūtė Žymantė

10098528

Lithuania
17Koprowski Wojciech Sebastian

10113412

Załęcka Zofia

10113413

TIGER-TEAM Łódź, Poland
18Kotov Evgeniy

10105118

Suhobrusova Maria

10114118

Russian Federation
19Kruger Alex

10103837

Grzęska Oliwia

10103838

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
20Maasalu Kristofer Robin

10101260

Kurs Kretel

10100438

Estonia
21Makarovas Laurynas

10070999

Čepauskaitė Emilija

10099828

Lithuania
22Meska Aurimas

10106115

Lapseviciute Gabija

10094464

Lithuania
23Muras Domantas

10115305

Matuleviciute Ieva

10115320

Lithuania
24Orda Alans

10106163

Mohova Arina

10093449

Latvia
25Osetrov Kirill

10085541

Ivanova Anastasia

10079444

Russian Federation
26Pacan Kajetan Adam

10116271

Latos Maria

10116500

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
27Plakitins Artemijs

10077020

Taurina Elizabete

10094558

Latvia
28Plak Karol Tomasz

10109572

Wisełka Aleksandra Anna

10109573

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
29Połętek Patryk

10109365

Matuszczyk Alicja

10115138

ST PROFESSIONAL DANCE SPORT Głogoczów, Poland
30Pozorski Bartosz

10109311

Siegmiller Aleksandra

10109312

AT PIĘTRO WYŻEJ Chojnice, Poland
31Prisiazhnyi Dmitrii

10084940

Mishenkina Anna

10088436

OLIMP-SPORT Kiełczów, Poland
32Raputa Kacper

10091047

Tylek Wiktoria

10091048

ST ELITA Kraków, Poland
33Romanowski Adrian

10103456

Olafsdottir Sigrun Rakel

10064163

Iceland
34Rudyj Bartosz

10113411

Zając Aleksandra

10113410

CORDEX Wałbrzych, Poland
35Ruszkowski Tomasz

10100064

Mozdyniewicz Julia

10100063

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
36Sabaliauskas Markas

10093892

Butenyte Marija

10093891

Lithuania
37Senin Мikita

10075385

Buzuk Alexandra

10100021

Belarus
38Trinkus Augustinas

10096738

Salugaite Neda Elena

10107322

Lithuania
39Valasma Kalle

10112916

Niinivaara Lotta

10115140

Finland
40Verendeev Vladislav

Missing MIN!

Panchenko Ekaterina

10084935

Russian Federation
41Viinamäki Jaakko

10094015

Tolvanen Tuuli

10087026

Finland
42Walas Mateusz

10115338

Tomczak Sandra

10115339

TIGER-TEAM Łódź, Poland
43Waszak Maksymilian

10116473

Siudzińska Aleksandra

10116472

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, Poland
44Zając Daniel Michał

10116605

Klimczak Maria

10116606

DANCE CENTER Poznań, Poland
45Ziga Marco

10068195

Badt Melody

10102598

Germany
46Dzemyda Rytis

10098712

Dobrovolskytė Kornelija

10105883

LithuaniaData wycofania: 11-10-2017 22:35
WDSF Open Youth ST [62] 1/16 Final
1Ameljushenko Alari

10082417

Kallas Sandra

10073179

Estonia
2Andersons Roberts

10098020

Rasimjonoka Jekaterina

10098469

Latvia
3Auring Jens Kristian

10090176

Fladby Anna Caroline

10068852

Norway
4Bednarz Jan

10091012

Lassak Wiktoria

10091043

KS M-TEAM Kraków, Poland
5Biele Artur

10098643

Kravcuka Marija Elizabete

10108256

Latvia
6Bloch Bartosz

10108928

Wieteska Julia

10109212

JANTAR Elbląg, Poland
7Bolstad Sigurd Eriksen

Missing MIN!

Knutzen Ingelin Sandnes

Missing MIN!

Norway
8Borowski Piotr

10105591

Król Ewelina

10105592

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
9Boyce Glenn-Richard

10039290

Janes Caroly

10073177

England
10Burneikis Karolis

10084319

Shekaite Izabele

10084320

Lithuania
11Ciesielski Jan

10075160

Rosińska Luiza

10075161

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, Poland
12Czajka Kacper

10075065

Werblińska Gabriela

10095126

ISKRA Piła, Poland
13Dimants Reinis Krists

10098701

Āboltiņa Linda

10089381

Latvia
14Duda Dawid

10113253

Prisiazhnaya Daria

10084939

UKS FEELING Warszawa, Poland
15Gajkowski Kacper

10116475

Huminiłowicz Oliwia

10109305

AMBER Kołobrzeg, Poland
16Grabowski Filip

10109308

Wilanowska Martyna

10109307

AKTT Szczecin, Poland
17Greczyński Kacper

10099377

Dąbrowska Natalia

10099378

AMBER Kołobrzeg, Poland
18Gredzens Gints Helmuts

10098479

Kaire Betija

10098478

Latvia
19Grieger Aleksander

10099610

Maciejewska Hanna

10094928

AMBER Kołobrzeg, Poland
20Griroriev Stanislav

10109476

Shneider Evelina

10109477

Russian Federation
21Gudmundsson Oliver A

10114903

Hauksdóttir Ásta R

10114902

Iceland
22Hansen Ole Thomas

10085278

Bjerkås Julie Gudim

10085277

Norway
23Hegaard Kevin

10070711

Bisgaard Filippa

10093288

Denmark
24Hyra Arsenii

10116633

Butko Viana

10080679

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
25Janonis Tomas

10082784

Vlasa Santa

10072546

Lithuania
26Jensen Marcus Elkjaer

10089794

Engelund Kristensen Patricia Dahl

10107233

Denmark
27Kaldaru Kaspar

10073166

Pukk Agneta

10075127

Estonia
28Kiełczewski Adrian

10101597

Lewandowska Weronika

10101602

JANTAR Elbląg, Poland
29Kivisaar Kris-Jarlet

10081407

Lootus Maria-Elisabeth

10073168

Estonia
30Kleveland Vetle

10092668

Ringvoll Norunn

10092667

Norway
31Kloskowski Maciej

10096083

Ziętowska Nikola

10096082

FALA Sopot, Poland
32Kucharczyk Konrad

10076261

Ejsmont Marta

10111618

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
33Kurzawa Dawid

10099608

Anuszkiewicz Kamilla

10099609

AMBER Kołobrzeg, Poland
34Lamsa Eetu

10062470

Prykari§ Emilia

10086762

Finland
35Lang Rasmus

10075134

Heimo Martina

10075132

Estonia
36Liber Kamil

10101606

Kędzierska Klaudia

10099270

JANTAR Elbląg, Poland
37Makarovas Laurynas

10070999

Čepauskaitė Emilija

10099828

Lithuania
38Meskauskas Gedvinas

10072845

Bliujute Ugne

10075168

Lithuania
39Müller Daniel

10096797

Anna Gommer

10095265

Germany
40Nevala Konsta

10094221

Lind Juulia

10095360

Finland
41Paulius Tomas

10100991

Gercaite Paulina

10094424

Lithuania
42Piirsalu Enrico

10073181

Barjabin Sarah Sofie

10073540

Estonia
43Prikryl Tomas

10072019

Los Chovancova Sanela

10071851

Czech Republic
44Rokita Wojciech

10083188

Szczypka Natalia

10101857

OLIMP-SPORT Kiełczów, Poland
45Rotar Ilia

10109974

Barjabin Silvia Susanne

10073540

Estonia
46Ryński Remigiusz

10116522

Morawska Maria

10116231

AS Gdańsk, Poland
47Saago Ander

10088139

Moorats Kristel

10080474

Estonia
48Saastamoinen Henrik

10101309

Johansson Iida

10084984

Finland
49Seliuk Sergey

10079209

Mirasola Erminia

10106086

Denmark
50Shvaibovich Aliaksandr

10075246

Tsikhamirava Palina

10076986

Belarus
51Skerka Tomasz

10101860

Górska Aleksandra

10108916

AT SMOOTH Gdańsk, Poland
52Smoliński Konrad

10095900

Kapusta Natalia

10095894

MAGIC Zielona Góra, Poland
53Snochowski Błażej

10090890

Ryś Zuzanna

10102787

KTT DUET Warszawa, Poland
54Sołtys Dawid

10115587

Nowina-Konopka Aleksandra

10115942

STREFA TAŃCA Warszawa, Poland
55Starczewski Krystian

10101479

Szalewska Laura

10097680

FOCUS Szczecin, Poland
56Steinfelds Ricards

10075470

Zukaite Atile

10081610

Latvia
57Stenbaek Jakob

10069473

Matthiesen Malou Dyrekaer

10070758

Denmark
58Szukiewicz Paweł

10116787

Karman Marianna

10099272

JANTAR Elbląg, Poland
59Tajak Mateusz

10099395

Suryś Julia

10099396

ZAMEK Lublin, Poland
60Tomecki Oskar Maciej

10116713

Zapolnik Wiktoria

10116729

PROMENADA Augustów, Poland
61Zarzycki Hubert

10106024

Małczak Maja

10115475

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
62Żukowski Jakub

10116741

Gnutek Maja

10116746

PROGRESS Kwidzyn, Poland
63Jonaitis Nedas

10092076

Koparanova Kimberly

10059522

GermanyData wycofania: 13-10-2017 14:58
64Koprowski Wojciech Sebastian

10113412

Załęcka Zofia

10113413

TIGER-TEAM Łódź, PolandData wycofania: 04-10-2017 13:40
Under 21 LA [26] 1/8 Final
1Beńko Paweł

20000025

Czarnecka Julia

20000776

BLACK DANCE Gdańsk, Poland
2Bolstad Sigurd Eriksen

Knutzen Ingelin Sandnes

NIDAROS DANCECLUB TrondheimNorway
3Cepulis Bertoldas

10084598

Sverciauskaite Indre

10093181

RATUTO VilniusLithuania
4Cybulski Damian

20002762

Gruszczyńska Kinga

20002763

ST SMIRNOW Warszawa, Poland
5Degutis Einoras

10075487

Petruna Valery Mishel

10072560

ROLINA GargždaiLithuania
6Duda Dawid

20004114

Prisiazhnaya Daria

20004286

UKS FEELING Warszawa, Poland
7Ezergaylis Armands

10102256

Civako Anna Marija

10072556

DAUGAVA RigaLatvia
8Griroriev Stanislav

10109476

Shneider Evelina

10109477

STELLA KaliningradRussian Federation
9Gudmundsson Oliver A

10114903

Hauksdóttir Ásta R

10114902

DÍK KopavogurIceland
10Ivacenkovs Deniss

10091729

Ratniece Adriana

10075467

DEJU STUDIJA 7 RigaLatvia
11Jensen Marcus Elkjaer

10089794

Engelund Kristensen Patricia Dahl

10107233

KAF - COPENHAGEN CopenhagenDenmark
12Khersonskyy Fedor

20003703

Bryzek Dagmara

20002465

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
13Konstantinos Dimitriadis

20004492

Furyk Anna

20001571

ST PYRAS Toruń, Poland
14Korn Steven

10061282

Domme Katrin

10060623

TSC SALTATIO NEUSTADT NeustadtGermany
15Kuriganov Alexander

10063023

Hougesen Maria Louise

10055404

KAF CopenhagenDenmark
16Lukasovas Matas

10087128

Monginaite Rugile

10082877

SANTAKA KaunasLithuania
17Magda 2 Magda 1

Magda2 Magda 1

ELBLAG ElblagPhilippines
18Nevala Konsta

10094221

Lind Juulia

10095360

TELEMARK TEAM OuluFinland
19Ovsievitch David

10055258

Stefkova Katarina

10095143

TD DUSSELDORF ROT-WEISS DusseldorfGermany
20Pieper Petersen Dennis

10084976

Lundorff Olivia

10097326

AARHUS SPORTSDANSERFORENING AarhusDenmark
21Rande Roens

10084205

Pliksa Alise

10098700

SKUTANU DANCE SCHOOL RigaLatvia
22Romanenko Edvard

10073172

Bovellan Anni

10101126

DANCE SPORT CLUB, DSC OuluFinland
23Siedlecki Cezary

20001439

Górczak Dominika

20001440

TKS CREATIVE DANCE Rumia, Poland
24Stelmaszczyk Michał

20003705

Kucińska Paulina

20002371

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
25Svalastog Tarjei

10068849

Risan Sara Moholt

10110811

NERO SPORTSDANSERE LillestrømNorway
26Tworkowski Marcel

20000037

Jankowska Agnieszka

20000113

JANTAR Elbląg, Poland
27Arnarson Hreidar Orri

10064408

Thorsteinsdottir Alma Sol

10115068

HVONN DANCE CLUB KopavogurIcelandData wycofania: 13-10-2017 11:06
28Kurzawa Dawid

20001804

Anuszkiewicz Kamilla

20001803

AMBER Kołobrzeg, PolandData wycofania: 10-10-2017 23:10
Juveniles I+II ST [21] 1/4 Final
1Ceimers Roberts

10096827

Aksenoka Amanda

10112060

DZINTARS RigaLatvia
2Cysewski Wiktor

20003402

Janicka Kinga

20003403

AT PIĘTRO WYŻEJ Chojnice, Poland
3Czapiewski Dominik

20003726

Kwapisz Olivia

20003725

AT PIĘTRO WYŻEJ Chojnice, Poland
4Gutsol Nikolaj

10100112

Kybartaitė Meida

10111943

RATUTO VilniusLithuania
5Jagła Piotr

20002773

Silva Marta

20002872

ST ELITA Kraków, Poland
6Jesionka Wojciech

20002621

Żminda Kaja

20002622

FLESZ Nowogard, Poland
7Kalvans Kristians

10113439

Lohnina Ksenia

10113754

DACES DEJU SKOLA RigaLatvia
8Krawczyk Olaf

20003676

Ulkowska Klaudia

20003679

JANTAR Elbląg, Poland
9Kuldma Karli

Makarov Victoria

LEEVI TallinnEstonia
10Lubianets Ylian

Hretskaya Nikol

GRACIA GrodnoBelarus
11Makarov Martin

10100227

Semre Keiri

10100228

LEEVI TallinnEstonia
12Nowak Szymon Piotr

20003682

Rybska Dominika

20003683

JANTAR Elbląg, Poland
13Pacan Antoni

20003092

Jarzyńska Anna

20003089

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
14Pozidis Savva

10110282

Jakusewitsch Dominica

10110283

AHORN CLUB, TSA IM POLIZEI-SV BERLIN E.V. BerlinGermany
15Shurashov Egor

160457

Rogova Elizaveta

160433

ARTA KaliningradRussian Federation
16Stawowy Mateusz

20002766

Silva Sara

20002767

ST ELITA Kraków, Poland
17Szwenkiel Karol

20001685

Kruger Julia

20001684

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
18Szymanowski Michał

20001597

Piotrowska Alicja

20001598

UKS BAILAMOS Bydgoszcz, Poland
19Tkachuk Sviatoslav

10113066

Redekop Elina

10113076

PREMIUM KaliningradRussian Federation
20Tryggvason Adam Breki

10114163

Olafsdottir Eva Karen

10114162

HK ICELAND KopavogurIceland
21Wasilewski Jan Władysław

20003859

Wojnarowska Wiktoria

20002045

FALA Sopot, Poland
22Libman Aviv

Brantaite Dominyka

JUVENTOS VilniusLithuaniaData wycofania: 11-10-2017 23:40
23Libman2 Aviv

Brantaite Dominyka

JUVENTOS VilniusLithuaniaData wycofania: 13-10-2017 13:58
24Libman2 Aviv

Brantaite Dominyka

JUVENTOS VilniusLithuaniaData wycofania: 13-10-2017 13:58
Juvenile I Komb. 6T [12] 1/2 Final
1

2Isaichev Ilia

Emel"ianova Maria

DINAMO MoscowRussian Federation
3Kaczmarczyk Alan

20003971

Błaszczyk Marcelina

20003972

LATINO CAFE Gdynia, Poland
4Kalvans Kristians

10113439

Lohnina Ksenia

10113754

DACES DEJU SKOLA RigaLatvia
5Klause Nikolas

20004582

Pietraszewska Agata Alicja

20004583

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, Poland
6Kuldma Karli

Makarov Victoria

LEEVI TallinnEstonia
7Pietras Gabriel

20000114

Kawa Julia

20004529

JANTAR Elbląg, Poland
8Rumiński Gracjan

20004620

Woźniak Natalia

20004621

DANCE IMPERIUM Pruszków, Poland
9Shurashov Egor

160457

Rogova Elizaveta

160433

ARTA KaliningradRussian Federation
10Tryggvason Adam Breki

10114163

Olafsdottir Eva Karen

10114162

HK ICELAND KopavogurIceland
11Zamiara Mariusz

20003842

Saryk Amelia

20003688

JANTAR Elbląg, Poland
12Żmijewski Marcel

20004111

Filipiak Zuzanna

20004043

JANTAR Elbląg, Poland
WDSF World Open Adult ST [61] 1/16 Final
1Andersen Robert

10074565

Paduch Klaudia

10087451

FALA Sopot, Poland
2Anikeev Nikita

10028276

Piatina Kristina

10087297

ST SMIRNOW Warszawa, Poland
3Barbizi Nicolo

10070752

Jakobsdottir Sara Ros

10038432

Iceland
4Bil Jakub Kacper

10081509

Lasek Gabriela

10095386

UKS FEELING Warszawa, Poland
5Blesak Zdeno

10028004

Vadkerti Henrieta

10055053

Slovakia
6Borowski Piotr

10105591

Król Ewelina

10105592

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
7Brzozowski Mateusz

10074570

Możdżonek Justyna

10074571

UKS FEELING Warszawa, Poland
8Degutis Einoras

10075487

Petruna Valery Mishel

10072560

Lithuania
9Fainsil Tomas

10065247

Posmetnaya Violetta

10068513

Germany
10Fjellstad Sverre

10061788

Østensvik Ronja

10068892

Norway
11Gajkowski Kacper

10116475

Huminiłowicz Oliwia

10109305

AMBER Kołobrzeg, Poland
12Golodneva Vaidotas

10005465

Golodneva Veronika

10011398

Lithuania
13Greczyński Kacper

10099377

Dąbrowska Natalia

10099378

AMBER Kołobrzeg, Poland
14Grieger Aleksander

10099610

Maciejewska Hanna

10094928

AMBER Kołobrzeg, Poland
15Ilciukas Marius

10075083

Goltsova Olga

10069733

Lithuania
16Ionel Alexandru

10035314

Tinnis Isabel

10057514

Germany
17Janonis Tomas

10082784

Vlasa Santa

10072546

Lithuania
18Jeschke Jacek

10037405

Żudziewicz Hanna

10041727

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
19Kapp Artur

10073556

Hendrikson Helen

10073557

Estonia
20Kapp

10073556

Hendrikson

10073557

Estonia
21Kashinsky Petr

10000895

Krivorchuk Valeria

10085958

Russian Federation
22Kasprzak Konstanty

10072952

Shalaeva Ekaterina

10064892

DANCE TEAM Dobrzeń Wielki, Poland
23Kivisaar Kris-Jarlet

10081407

Lootus Maria-Elisabeth

10073168

Estonia
24Kleist Marcin

10073300

Bień Julia

10108167

AMBER Kołobrzeg, Poland
25Kolobov Dmitri

10017072

Busk Signe

10063609

Denmark
26Kotov Pavel

10101140

Molchanova Kristina

10091332

Russian Federation
27Kozar Artur Gerard

10043055

Pasieka Sandra Katarzyna

10082772

UKS FEELING Warszawa, Poland
28Kozów Dawid

10068432

Kozów Karolina

10068433

OLIMP-SPORT Kiełczów, Poland
29Kruglov Igor

10032385

Barbacheva Anna

10039087

Russian Federation
30Kukliński Filip

10069799

Kuklińska Michalina

10069800

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
31Kuum Karl Robert

10081642

Rannik Elys

10102229

Estonia
32Lacitis Vaidotas

10005465

Golodneva Veronika

10011398

Lithuania
33Larcher Pierre-Henri

10038177

Riabukha Oleksandra

10091085

France
34Lewandowski Marcin

10116628

Lewandowska Aleksandra

10116537

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
35Linis Edgars

10016794

Ancane Eliza

10016795

Latvia
36Ludwicki Szymon

10077041

Sosnowska Paulina

10115513

LATINO CAFE Gdynia, Poland
37Mourad Rabih

10073569

Asnar Severine

10056497

France
38Ovchinnikov Aleksandr

10018328

Dudek Ewa

10025285

ST GUTOVSKYI Gliwice, Poland
39Polovnikov Alexey

10026655

Potemkina Maria

10016773

Russian Federation
40Prikryl Tomas

10072019

Los Chovancova Sanela

10071851

Czech Republic
41Rotar Ilia

10109974

Barjabin Silvia Susanne

10073540

Estonia
42Sciamanna Eros

10028960

Jaglińska Anna Angelika

10029776

SKT PASJA Kraków, Poland
43Sodeika Evaldas

10014895

Zukauskaite Ieva

10014902

Lithuania
44Steinfelds Ricards

10075470

Zukaite Atile

10081610

Latvia
45Stopka Dariusz

10095384

Rek Karolina Konstancja

10062102

UKS FEELING Warszawa, Poland
46Subczyński Paweł

10087827

Kucharska Aleksandra

10065532

ISKRA Piła, Poland
47Szkutnik Bartłomiej

10034459

Brychcy Agata

10046869

UKS FEELING Warszawa, Poland
48Sztuce Vel Stuzmania Edgar

10063543

Cieślińska Melania Honorata

10094478

ZAMEK Lublin, Poland
49Szulgo Marek

10030158

Schodnik Renata

10030159

SKT PASJA Kraków, Poland
50Szymański Cezary

10047649

Sitarz Ewa

10073230

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
51Ślusarski Grzegorz

10087467

Karpińska Paulina

10063542

JANTAR Elbląg, Poland
52Tajak Mateusz

10099395

Suryś Julia

10099396

ZAMEK Lublin, Poland
53Tatarkin Mikael

10045095

Pritekelj Anja

10057545

Germany
54Telpukhovskiy Danila

10084025

Kocoń Katarzyna

10073218

UKS FEELING Warszawa, Poland
55Tomecki Karol Michal

10075183

Semeskeviciute Domile

10075177

Lithuania
56Tomecki Karol Michal

10075183

Semeskeviciute Domile

10075177

Lithuania
57Tworkowski Marcel

10101600

Jankowska Agnieszka

10109208

JANTAR Elbląg, Poland
58Walisiak Przemysław

10073217

Preś Katarzyna

10089571

STREFA TAŃCA Warszawa, Poland
59Wronikowski Kamil

10109211

Jankowska Paulina

10095899

LATINO CAFE Gdynia, Poland
60Zagaja Kordian

10087465

Żylińska Ewa

10095433

JANTAR Elbląg, Poland
61Zakowicz Kacper

10047727

Sagan Weronika

10109209

JANTAR Elbląg, Poland
62Abel Madis

10068171

Galkina Aleksandra

10069985

EstoniaData wycofania: 13-10-2017 11:05
63Corello Gregorio

10049445

Suslova Darya

10065700

ItalyData wycofania: 10-10-2017 13:16
64Doga Dumitru

10006539

Ertmer Sarah

10014772

GermanyData wycofania: 12-10-2017 22:13
65Giuliano Michael

10017124

Rugani Martina

10017125

ItalyData wycofania: 13-10-2017 11:20
66Kucharczyk Konrad

10076261

Ejsmont Marta

10111618

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, PolandData wycofania: 14-10-2017 09:40
67Larcher Pierre-Henri

10048177

Riabukha Oleksandra

10091085

FranceData wycofania: 26-09-2017 10:35
68Sirocchi Marco

10071245

Kilin Dora

10064577

RomaniaData wycofania: 13-10-2017 21:25
WDSF Open Senior I ST [13] 1/2 Final
1Gandelli Mirko

10084221

Pariscenti Elena

10084220

Italy
2Glass Sven

10035145

Holzwarth Judith

10004758

Germany
3Hayrynen Ville

10030541

Kakko Sanna

10059272

Finland
4Kucharczyk Tomasz

10041931

Kucharczyk Róża

10041932

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
5Markowski Wojciech

10114844

Damasevich Natallia

10114845

DANCE HOUSE Gdańsk, Poland
6Okoń Maciej

10116415

Zielińska - Okoń Agata

10116409

LATINO CAFE Gdynia, Poland
7Pieske Dennis

10022578

Pieske-Hermsdorf Tanja

10022579

Germany
8Regitz Dirk

10020158

Regitz Fabienne

10020159

Germany
9Rimkus Tomas

10069133

Surblyte Nerija

10054997

Lithuania
10Simsons Gatis

10072345

Simsone Julija

10072346

Latvia
11Stukas Nerijus

10065677

Montvilaite Laura

10065678

Lithuania
12Szar Jarosław

10115845

Szar Katarzyna

10115846

JANTAR Elbląg, Poland
13Townsend John

10014317

Kuntze Sabine

10014318

England
14Gutmann Joerg

10017514

Gutmann Isabel

10017515

GermanyData wycofania: 13-10-2017 18:58
WDSF Open Senior II ST [27] 1/8 Final
1Baier Gerhard

10016838

Cloos-Baier Ingrid

10023129

Germany
2Budyś Mariusz

10058430

Budyś Monika

10058431

PROGRESS Kwidzyn, Poland
3Dziurawiec Mariusz

10072998

Dziurawiec Agnieszka

10099271

JANTAR Elbląg, Poland
4Ferrari Alberto

10050287

Bassissi Mara

10050288

Italy
5Gleiszner Peter

10045390

Zwick Sabine

10066763

Austria
6Grebliauskas Arturas

10064237

Grebliauskiene Beata

10064238

Lithuania
7Jankowski Wiesław

10073308

Jankowska Maria

10073310

JANTAR Elbląg, Poland
8Joksas Romualdas

10018839

Joksa Ilona

10018840

Latvia
9Kabral Kulno

10060461

Kabral Monika

10060462

Estonia
10Kalny Wolfgang

10075244

Kalny Ursula

10075245

Austria
11Kraiński Jarosław

10072996

Kraińska Anna

10072997

JANTAR Elbląg, Poland
12Kucharczyk Tomasz

10041931

Kucharczyk Róża

10041932

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
13Lazdans Janis

10106039

Novicane Lazdane Sarma

10106038

Latvia
14Lueders Juergen

10042253

Lueders Karin

10042254

Germany
15Mielcarek Jarosław

10080683

Mielcarek Hanna

10080684

FOCUS Olsztyn, Poland
16Misztal Piotr

10106029

Misztal Monika

10106028

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
17Regitz Dirk

10020158

Regitz Fabienne

10020159

Germany
18Rommel Albert

10037027

Rommel Andrea

10037028

Germany
19Salgado Roberto

10095123

Górska Katarzyna

10095125

LATINO CAFE Gdynia, Poland
20Schmiel Peter

10035966

Hänchen Sibylle

10035967

Germany
21Sywula Marcin

10092708

Sywula Katarzyna

10092709

TKS CREATIVE DANCE Rumia, Poland
22Townsend John

10014317

Kuntze Sabine

10014318

England
23Valenta Walter

10003635

Vogler Sylvia

10038457

Austria
24Wała Adam

10058437

Targońska-Fira Magdalena

10116625

DANCE HOUSE Gdańsk, Poland
25Ważny Marek

10107854

Ważny Ewa

10107855

LATINO CAFE Gdynia, Poland
26Wikdahl Ketil

10110188

Opstad Joanna

10110187

Norway
27Zeman Jaroslav

10095259

Zemanova Petra

10095260

Czech Republic
28Ferrari

10050287

Bassissi

10050288

ItalyData wycofania: 28-09-2017 13:28
29Ferrari Alberto

10050287

Bassissi Mara

10050288

ItalyData wycofania: 28-09-2017 13:34
30Gleiszner Peter

10045390

Zwick Sabine

10066763

AustriaData wycofania: 10-10-2017 11:47
31Mokris Jan

10097699

Mokrisova Vera

100997698

Czech RepublicData wycofania: 12-10-2017 20:14
32Przybyszewski Krzysztof

10093754

Przybyszewska Wioletta

10094219

AKTT Szczecin, PolandData wycofania: 12-10-2017 02:03
WDSF Open Senior III ST [23] 1/4 Final
1Baier Gerhard

10016838

Cloos-Baier Ingrid

10023129

Germany
2Böhm Christian

10011313

Striegan-Böhm Elisabeth

10011314

Germany
3Bresch Helmut

10062169

Nothdurft Angelika

10062170

Germany
4Česonis Stanislovas

10015902

Jurčiukoniene Ramune

10061576

Lithuania
5Cichy Mieczysław

10069520

Cichy Ewa

10069521

TKS CREATIVE DANCE Rumia, Poland
6Gajda Emil

10006957

Gajda Dorota

10006958

PERFECT DANCE Wrocław, Poland
7Gleiszner Peter

10045390

Zwick Sabine

10066763

Austria
8Grzelachowski Bernd

10016916

Grzelachowski Birgit

10016917

Germany
9Guzikowski Marek

10100708

Guzikowska Joanna

10100709

FOCUS Olsztyn, Poland
10Handke Krzysztof

10098195

Handke Ewa

10098196

LATINO CAFE Gdynia, Poland
11Iżykowski Józef

10080677

Bujnicka Magdalena

10081015

CORTE TOP DANCE Warszawa, Poland
12Kalny Wolfgang

10075244

Kalny Ursula

10075245

Austria
13Keller Dirk

10016904

Schulz Heidemarie

1016905

Germany
14Lueders Juergen

10042253

Lueders Karin

10042254

Germany
15Paccalini Roberto

10052485

Pezza Antonella

10052486

Italy
16Reyer Maik

10015083

Reyer Sabine

10015084

Germany
17Rommel Albert

10037027

Rommel Andrea

10037028

Germany
18Schulz Christof

10016939

Wüpper Ellen

10092003

Germany
19Sobkowiak Jacek

10083401

Sobkowiak Małgorzata

10083400

CT Blanka Winiarska Poznań, Poland
20Sternberg Matthias

10074014

Sternberg Iris

10074015

Germany
21Taurinskas Jurij

10101989

Taurinskiene Liudmila

10101990

Lithuania
22Valenta Walter

10003635

Vogler Sylvia

10038457

Austria
23Wikdahl Ketil

10110188

Opstad Joanna

10110187

Norway
24Große Frank

10068466

Große Eveline

10068467

GermanyData wycofania: 05-10-2017 16:23
25Zeman Jaroslav

10095259

Zemanova Petra

10095260

Czech RepublicData wycofania: 08-10-2017 22:11
Junior I ST [30] 1/8 Final
1Brzeziński Dawid

20000899

Woś Maja Alicja

20000900

ISKRA Piła, Poland
2Burneikis Kipras

10093438

Martinkeviciute Barbora

10093439

TVISTAS KaunasLithuania
3Derejczyk Ignacy Maciej

20000503

Szalewska Natalia

20000558

FOCUS Szczecin, Poland
4Dobrjanski-Piirsalu Ron

10073554

Rebane Linda

10085385

DC LEEVI TallinnEstonia
5Edvardas Mašaro

10102754

Patricija Rinkevičiūtė

10104648

VIJŪNAS VilniusLithuania
6Felski Kacper

20002662

Sobczyk Aleksandra

20002663

AMBER Kołobrzeg, Poland
7Gaposhin Daniil

Privalova Sofya

IMPERIA KaliningradRussian Federation
8Grunt Wiktor

20000003

Klimek Alina

20000004

PROGRESS Kwidzyn, Poland
9Jelnieks Roberts

10107843

Dizkalpa Keita

10107844

DZINTARS RigaLatvia
10Kasprzak Jędrzej

20000736

Pastwa Wiktoria

20000750

PASJA Koszalin, Poland
11Kindsigo Marco

10095980

Marjapuu Lisete

10095979

MAARJA PõlvaEstonia
12Kindsigo Marco

10095980

Marjapuu Lisete

10095979

MAARJA PõlvaEstonia
13Lobatcevich Andrei

10108732

Arkhireeva Maria

10108733

ARTA KaliningradRussian Federation
14Moskvin Lev

10113063

Redekop Alice

10113064

PREMIUM KaliningradRussian Federation
15Mostovskoy Nikita

Rumiantseva Ekaterina

ONIONA KaliningradRussian Federation
16Nadolny Kuba

20001670

Bonk Iga

20001671

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, Poland
17Naruškevičius Faustas

10100459

Pavšukova Anastasija

10100460

PROMENADA VilniusLithuania
18Piotrowski Hubert

20001592

Kowalska Aleksandra

20001593

UKS BAILAMOS Bydgoszcz, Poland
19Ruszkowski Tomasz

20001215

Mozdyniewicz Julia

20001216

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
20Sacharzewski Piotr

20000752

Antos Aleksandra

20001793

AMBER Kołobrzeg, Poland
21Sergejevas Markas

10106143

Gecevičiutė Ieva

10106144

EDITOS DANIŪTĖS ŠOKIŲ STUDIJA KaunasLithuania
22Siff Anton

10101425

Matvejeva Katerin

10095760

DC LEEVI TallinnEstonia
23Skripkiūnas Emilis

10101943

Skripkiūnaitė Ieva

10101942

ALEMANA AlytusLithuania
24Skrzypczak Piotr

20001787

Antos Alicja

20001792

AMBER Kołobrzeg, Poland
25Stępień Michał

20002824

Skrzypek Klaudia

20002825

ZAMEK Lublin, Poland
26Studziński Mateusz

20000649

Kwiecień Karolina

20001809

FOCUS Kamień Pomorski, Poland
27Szczepaniak Kamil

20002816

Bruśnicka Julia

20002817

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
28Tygielski Radosław Kajetan

20001009

Kmiecik Wiktoria

20001010

KTT DUET Warszawa, Poland
29Viinamäki Jaakko

10094015

Tolvanen Tuuli

10087026

TELEMARK TEAM OuluFinland
30Zabrodskiy Daniil

Savenkova Julia

ONIONA KaliningradRussian Federation
31Zieliński Jakub

20000106

Nycnerska Olga

20000107

JANTAR Elbląg, PolandData wycofania: 09-10-2017 13:53
WDSF Open Junior II ST [39] 1/8 Final
1

Missing MIN!

Missing MIN!

2Ameljushenko Alari

10082417

Kallas Sandra

10073179

Estonia
3Bloch Bartosz

10108928

Wieteska Julia

10109212

JANTAR Elbląg, Poland
4Coric Ivan

10115184

Georgsdottir Elisabet Alda

10115183

Iceland
5Fediai Artem

10100198

Zelenska Daryna

10100196

Ukraine
6Galcius Gediminas

10106133

Gusciute Elze

10105989

Lithuania
7Gedgaudas Justas

10075171

Rutkauskaite Aine

10092550

Lithuania
8Gudmundsson Tristan Mar

10107628

Arnarsdottir Rebekka Yr

10107630

Iceland
9Haftka Paweł

10068789

Kalębka Marianna

10108917

BLACK DANCE Gdańsk, Poland
10Holm Leho

10073108

Lutter Marleen

10073184

Estonia
11Jenner David

10061605

Tuigunov Elisabeth

10061606

Germany
12Karpachev Arseny

10083378

Konina Polina

10088199

Russian Federation
13Kirkliauskas Gustas

10098527

Bernatavičiūtė Žymantė

10098528

Lithuania
14Koprowski Wojciech Sebastian

10113412

Załęcka Zofia

10113413

TIGER-TEAM Łódź, Poland
15Kotov Evgeniy

10105118

Suhobrusova Maria

10114118

Russian Federation
16Kruger Alex

10103837

Grzęska Oliwia

10103838

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
17Maasalu Kristofer Robin

10101260

Kurs Kretel

10100438

Estonia
18Makarovas Laurynas

10070999

Čepauskaitė Emilija

10099828

Lithuania
19Meska Aurimas

10106115

Lapseviciute Gabija

10094464

Lithuania
20Mijalski Marcel

10115139

Wojteczek Julia

10115143

OLIMP-SPORT Kiełczów, Poland
21Muras Domantas

10115305

Matuleviciute Ieva

10115320

Lithuania
22Okułowicz Ludwik

10109255

Prytuła Ksenia

10109254

LATINO CAFE Gdynia, Poland
23Osetrov Kirill

10085541

Ivanova Anastasia

10079444

Russian Federation
24Pacan Kajetan Adam

10116271

Latos Maria

10116500

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
25Piirsalu Enrico

10073181

Barjabin Sarah Sofie

10073540

Estonia
26Plak Karol Tomasz

10109572

Wisełka Aleksandra Anna

10109573

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
27Pozorski Bartosz

10109311

Siegmiller Aleksandra

10109312

AT PIĘTRO WYŻEJ Chojnice, Poland
28Prisiazhnyi Dmitrii

10084940

Mishenkina Anna

10088436

OLIMP-SPORT Kiełczów, Poland
29Raputa Kacper

10091047

Tylek Wiktoria

10091048

ST ELITA Kraków, Poland
30Romanowski Adrian

10103456

Olafsdottir Sigrun Rakel

10064163

Iceland
31Rudyj Bartosz

10113411

Zając Aleksandra

10113410

CORDEX Wałbrzych, Poland
32Ruszkowski Tomasz

10100064

Mozdyniewicz Julia

10100063

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
33Shvaibovich Aliaksandr

10075246

Tsikhamirava Palina

10076986

Belarus
34Szafrański Jakub

10116535

Denisiuk Julia Krystyna

10116534

DANCE IMPERIUM Pruszków, Poland
35Valasma Kalle

10112916

Niinivaara Lotta

10115140

Finland
36Verendeev Vladislav

Missing MIN!

Panchenko Ekaterina

10084935

Russian Federation
37Viinamäki Jaakko

10094015

Tolvanen Tuuli

10087026

Finland
38Waszak Maksymilian

10116473

Siudzińska Aleksandra

10116472

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, Poland
39Zając Daniel Michał

10116605

Klimczak Maria

10116606

DANCE CENTER Poznań, Poland
40Dzemyda Rytis

10098712

Dobrovolskytė Kornelija

10105883

LithuaniaData wycofania: 13-10-2017 11:12
WDSF Open Youth LA [52] 1/16 Final
1Auring Jens Kristian

10090176

Fladby Anna Caroline

10068852

Norway
2Bednarz Jan

10091012

Lassak Wiktoria

10091043

KS M-TEAM Kraków, Poland
3Bolstad Sigurd Eriksen

Missing MIN!

Knutzen Ingelin Sandnes

Missing MIN!

Norway
4Borowski Piotr

10105591

Król Ewelina

10105592

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
5Boyce Glenn-Richard

10039290

Janes Caroly

10073177

England
6Burneikis Karolis

10084319

Shekaite Izabele

10084320

Lithuania
7Cepulis Bertoldas

10084598

Sverciauskaite Indre

10093181

Lithuania
8Chytil Adam

10084972

Jilkova Klara

10113906

Czech Republic
9Ciesielski Jan

10075160

Rosińska Luiza

10075161

SKT FABRYKA TAŃCA Bydgoszcz, Poland
10Cybulski Damian

10095464

Gruszczyńska Kinga

10095463

ST SMIRNOW Warszawa, Poland
11Delle Fontane Michele

10111617

Gabusi Ambra

10100128

Switzerland
12Ezergaylis Armands

10102256

Civako Anna Marija

10072556

Latvia
13Gladkov Vladislav

Missing MIN!

Moshko Maria

Missing MIN!

Russian Federation
14Grabowski Filip

10109308

Wilanowska Martyna

10109307

AKTT Szczecin, Poland
15Greczyński Kacper

10099377

Dąbrowska Natalia

10099378

AMBER Kołobrzeg, Poland
16Grieger Aleksander

10099610

Maciejewska Hanna

10094928

AMBER Kołobrzeg, Poland
17Griroriev Stanislav

10109476

Shneider Evelina

10109477

Russian Federation
18Gudmundsson Oliver A

10114903

Hauksdóttir Ásta R

10114902

Iceland
19Hansen Ole Thomas

10085278

Bjerkås Julie Gudim

10085277

Norway
20Hegaard Kevin

10070711

Bisgaard Filippa

10093288

Denmark
21Hlaváč Marian

10071928

Maturová Tereza

100994130

Czech Republic
22Ivacenkovs Deniss

10091729

Ratniece Adriana

10075467

Latvia
23Jensen Marcus Elkjaer

10089794

Engelund Kristensen Patricia Dahl

10107233

Denmark
24Kacprowicz Jakub

10094480

Szpak Zuzanna

10109206

BLACK DANCE Gdańsk, Poland
25Kaldaru Kaspar

10073166

Pukk Agneta

10075127

Estonia
26Kleveland Vetle

10092668

Ringvoll Norunn

10092667

Norway
27Kloskowski Maciej

10096083

Ziętowska Nikola

10096082

FALA Sopot, Poland
28Kucharczyk Konrad

10076261

Ejsmont Marta

10111618

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
29Kurzawa Dawid

10099608

Anuszkiewicz Kamilla

10099609

AMBER Kołobrzeg, Poland
30Lamsa Eetu

10062470

Prykari§ Emilia

10086762

Finland
31Lang Rasmus

10075134

Heimo Martina

10075132

Estonia
32Lassen Friis

10070759

Gerre Alva

10100817

Denmark
33Lepp Arthur

10102865

Männiste Stella

10102630

Estonia
34Meskauskas Gedvinas

10072845

Bliujute Ugne

10075168

Lithuania
35Miu Eugen Petrisor

10086619

Pedersen Sandra Overballe

10070756

Denmark
36Paulius Tomas

10100991

Gercaite Paulina

10094424

Lithuania
37Petkevics Leonards

10070326

Tsepilova Polina

10074510

Latvia
38Pieper Petersen Dennis

10084976

Lundorff Olivia

10097326

Denmark
39Rande Roens

10084205

Pliksa Alise

10098700

Latvia
40Romanenko Edvard

10073172

Bovellan Anni

10101126

Finland
41Saago Ander

10088139

Moorats Kristel

10080474

Estonia
42Saastamoinen Henrik

10101309

Johansson Iida

10084984

Finland
43Scapinello Giacomo

10073416

Gabusi Mia

10070560

Italy
44Seliuk Sergey

10079209

Mirasola Erminia

10106086

Denmark
45Snochowski Błażej

10090890

Ryś Zuzanna

10102787

KTT DUET Warszawa, Poland
46Sołtys Dawid

10115587

Nowina-Konopka Aleksandra

10115942

STREFA TAŃCA Warszawa, Poland
47Starczewski Krystian

10101479

Szalewska Laura

10097680

FOCUS Szczecin, Poland
48Stenbaek Jakob

10069473

Matthiesen Malou Dyrekaer

10070758

Denmark
49Tomecki Oskar Maciej

10116713

Zapolnik Wiktoria

10116729

PROMENADA Augustów, Poland
50Verendeev Vladislav

Missing MIN!

Panchenko Ekaterina

10084935

Russian Federation
51Więch Maciej

10090892

Jędrzejczyk Wiktoria

10068784

KTT DUET Warszawa, Poland
52Zarzycki Hubert

10106024

Małczak Maja

10115475

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
Under 21 ST [28] 1/8 Final
1Andersen Robert

20002028

Paduch Klaudia

20002037

FALA Sopot, Poland
2Arnarson Hreidar Orri

10064408

Thorsteinsdottir Alma Sol

10115068

HVONN DANCE CLUB KopavogurIceland
3Bil Jakub Kacper

20001314

Lasek Gabriela

20001695

UKS FEELING Warszawa, Poland
4Bolstad Sigurd Eriksen

Knutzen Ingelin Sandnes

NIDAROS DANCECLUB TrondheimNorway
5Borowski Piotr

20001645

Król Ewelina

20001643

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
6Czajka Kacper

20000895

Werblińska Gabriela

20001339

ISKRA Piła, Poland
7Degutis Einoras

10075487

Petruna Valery Mishel

10072560

ROLINA GargždaiLithuania
8Gajkowski Kacper

20004585

Huminiłowicz Oliwia

20000512

AMBER Kołobrzeg, Poland
9Greczyński Kacper

20000585

Dąbrowska Natalia

20000583

AMBER Kołobrzeg, Poland
10Grieger Aleksander

20002812

Maciejewska Hanna

20000587

AMBER Kołobrzeg, Poland
11Griroriev Stanislav

10109476

Shneider Evelina

10109477

STELLA KaliningradRussian Federation
12Gudmundsson Oliver A

10114903

Hauksdóttir Ásta R

10114902

DÍK KopavogurIceland
13Gwiżdż Filip

20000933

Jagła Karolina

20002842

ST ELITA Kraków, Poland
14Hegaard Kevin

10070711

Bisgaard Filippa

10093288

KAF CopenhagenDenmark
15Hyra Arsenii

20004580

Butko Viana

20002375

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
16Janonis Tomas

10082784

Vlasa Santa

10072546

KRSM DUETAS- EDITA DANIUTE DANCE STUDIO KaunasLithuania
17Jensen Marcus Elkjaer

10089794

Engelund Kristensen Patricia Dahl

10107233

KAF - COPENHAGEN CopenhagenDenmark
18Khersonskyy Fedor

20003703

Bryzek Dagmara

20002465

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
19Kiełczewski Adrian

20000053

Lewandowska Weronika

20000054

JANTAR Elbląg, Poland
20Kuriganov Alexander

10063023

Hougesen Maria Louise

10055404

KAF CopenhagenDenmark
21Kuum Karl Robert

10081642

Rannik Elys

10102229

RESPECT TartuEstonia
22Marchewka Marcel Oliwier

20000598

Cieślak Julia Teresa

20001153

DANCE CENTER Poznań, Poland
23Sawicki Jakub

20001268

Miłek Dagmara

20001365

TEMPO Wrocław, Poland
24Siedlecki Cezary

20001439

Górczak Dominika

20001440

TKS CREATIVE DANCE Rumia, Poland
25Szydłowski Jakub

20001366

Mineeva Polina

20004119

OLIMP-SPORT Kiełczów, Poland
26Tomecki Karol Michal

10075183

Semeskeviciute Domile

10075177

SUKURYS KaunasLithuania
27Tomecki Karol Michal

10075183

Semeskeviciute Domile

10075177

SUKURYS KaunasLithuania
28Tworkowski Marcel

20000037

Jankowska Agnieszka

20000113

JANTAR Elbląg, Poland
29Duda Dawid

20004114

Prisiazhnaya Daria

20004286

UKS FEELING Warszawa, PolandData wycofania: 10-10-2017 11:50
30Magda 2 Magda 1

Magda2 Magda 1

ELBLAG ElblagPhilippinesData wycofania: 11-10-2017 10:05
Juveniles I+II LA [24] 1/4 Final
1Ceimers Roberts

10096827

Aksenoka Amanda

10112060

DZINTARS RigaLatvia
2Cysewski Wiktor

20003402

Janicka Kinga

20003403

AT PIĘTRO WYŻEJ Chojnice, Poland
3Czapiewski Dominik

20003726

Kwapisz Olivia

20003725

AT PIĘTRO WYŻEJ Chojnice, Poland
4Dutka Jakub

20000732

Stadnik Natalia

20000754

PASJA Koszalin, Poland
5Gutsol Nikolaj

10100112

Kybartaitė Meida

10111943

RATUTO VilniusLithuania
6Isaichev Ilia

Emel"ianova Maria

DINAMO MoscowRussian Federation
7Jagła Piotr

20002773

Silva Marta

20002872

ST ELITA Kraków, Poland
8Jesionka Wojciech

20002621

Żminda Kaja

20002622

FLESZ Nowogard, Poland
9Kalvans Kristians

10113439

Lohnina Ksenia

10113754

DACES DEJU SKOLA RigaLatvia
10Krawczyk Olaf

20003676

Ulkowska Klaudia

20003679

JANTAR Elbląg, Poland
11Kuldma Karli

Makarov Victoria

LEEVI TallinnEstonia
12Lubianets Ylian

Hretskaya Nikol

GRACIA GrodnoBelarus
13Makarov Martin

10100227

Semre Keiri

10100228

LEEVI TallinnEstonia
14Pacan Antoni

20003092

Jarzyńska Anna

20003089

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
15Pietras Gabriel

20000114

Kawa Julia

20004529

JANTAR Elbląg, Poland
16Pozidis Savva

10110282

Jakusewitsch Dominica

10110283

AHORN CLUB, TSA IM POLIZEI-SV BERLIN E.V. BerlinGermany
17Semrau Kamil

20001613

Pujanek Weronika

20001614

UKS BAILAMOS Bydgoszcz, Poland
18Shurashov Egor

160457

Rogova Elizaveta

160433

ARTA KaliningradRussian Federation
19Stawowy Mateusz

20002766

Silva Sara

20002767

ST ELITA Kraków, Poland
20Szymanowski Michał

20001597

Piotrowska Alicja

20001598

UKS BAILAMOS Bydgoszcz, Poland
21Tkachuk Sviatoslav

10113066

Redekop Elina

10113076

PREMIUM KaliningradRussian Federation
22Tryggvason Adam Breki

10114163

Olafsdottir Eva Karen

10114162

HK ICELAND KopavogurIceland
23Wasilewski Jan Władysław

20003859

Wojnarowska Wiktoria

20002045

FALA Sopot, Poland
24Zamiara Mariusz

20003842

Saryk Amelia

20003688

JANTAR Elbląg, Poland
25Libman Aviv

Brantaite Dominyka

JUVENTOS VilniusLithuaniaData wycofania: 11-10-2017 23:45
26Libman2 Aviv

Brantaite Dominyka

JUVENTOS VilniusLithuaniaData wycofania: 12-10-2017 07:59
27Nowak Szymon Piotr

20003682

Rybska Dominika

20003683

JANTAR Elbląg, PolandData wycofania: 09-10-2017 14:22
Juveniles I+II Komb. 8T [23] 1/4 Final
1Ceimers Roberts

10096827

Aksenoka Amanda

10112060

DZINTARS RigaLatvia
2Cysewski Wiktor

20003402

Janicka Kinga

20003403

AT PIĘTRO WYŻEJ Chojnice, Poland
3Czapiewski Dominik

20003726

Kwapisz Olivia

20003725

AT PIĘTRO WYŻEJ Chojnice, Poland
4Dutka Jakub

20000732

Stadnik Natalia

20000754

PASJA Koszalin, Poland
5Gutsol Nikolaj

10100112

Kybartaite Meida

10111943

RATUTO VilniusLithuania
6Jagła Piotr

20002773

Silva Marta

20002872

ST ELITA Kraków, Poland
7Jesionka Wojciech

20002621

Żminda Kaja

20002622

FLESZ Nowogard, Poland
8Kalvans Kristians

10113439

Lohnina Ksenia

10113754

DACES DEJU SKOLA RigaLatvia
9Krawczyk Olaf

20003676

Ulkowska Klaudia

20003679

JANTAR Elbląg, Poland
10Kuldma Karli

Makarov Victoria

LEEVI TallinnEstonia
11Lubianets Ylian

Hretskaya Nikol

GRACIA GrodnoBelarus
12Makarov Martin

Semre Keiri

LEEVI TallinnEstonia
13Nowak Szymon Piotr

20003682

Rybska Dominika

20003683

JANTAR Elbląg, Poland
14Pacan Antoni

20003092

Jarzyńska Anna

20003089

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
15Pietras Gabriel

20000114

Kawa Julia

20004529

JANTAR Elbląg, Poland
16Pozidis Savva

10110282

Jakusewitsch Dominica

10110283

AHORN CLUB, TSA IM POLIZEI-SV BERLIN E.V. BerlinGermany
17Shurashov Egor

160457

Rogova Elizaveta

160433

ARTA KaliningradRussian Federation
18Stawowy Mateusz

20002766

Silva Sara

20002767

ST ELITA Kraków, Poland
19Szymanowski Michał

20001597

Piotrowska Alicja

20001598

UKS BAILAMOS Bydgoszcz, Poland
20Tkachuk Sviatoslav

10113066

Redekop Elina

10113076

PREMIUM KaliningradRussian Federation
21Tryggvason Adam Breki

10114163

Olafsdottir Eva Karen

10114162

HK ICELAND KopavogurIceland
22Wasilewski Jan Władysław

20003859

Wojnarowska Wiktoria

20002045

FALA Sopot, Poland
23Zamiara Mariusz

20003842

Saryk Amelia

20003688

JANTAR Elbląg, Poland
24Libman Aviv

Brantaitė Dominyka

JUVENTOS-RATUTO VilniusLithuaniaData wycofania: 12-10-2017 08:03
WDSF World Open Adult LA [52] 1/16 Final
1Ankerstein Arthur

10034717

Barbu Georgiana

10063801

Germany
2Balandin Artur

10020314

Salita Anna

10022025

Germany
3Barbizi Nicolo

10070752

Jakobsdottir Sara Ros

10038432

Iceland
4Borjas Edgar Marcos

10076925

Nowak Alina

10076926

CONTRA SPORT Warszawa, Poland
5Borowski Piotr

10105591

Król Ewelina

10105592

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
6Brancato Raffaello

10073500

Van Biesbroeck Amandine

10068745

France
7Colavito Francesco

10080927

Serafin Kamila

10047294

ST SMIRNOW Warszawa, Poland
8Degutis Einoras

10075487

Petruna Valery Mishel

10072560

Lithuania
9Delle Fontane Michele

10111617

Gabusi Ambra

10100128

Switzerland
10Dolgushin Alexey

10045333

Piatakhina Ksenia

10032492

Russian Federation
11Dorot Mateusz Arkadiusz

10081516

Antczak Karolina Aleksandra

10081515

TEMPO Wrocław, Poland
12Falke Leon

10071580

Shishkina Anastasia

10071582

Germany
13Fjellstad Sverre

10061788

Østensvik Ronja

10068892

Norway
14Godino Nicolò

10089447

Minelli Alice

10089446

San Marino
15Grabowski Filip

10109308

Wilanowska Martyna

10109307

AKTT Szczecin, Poland
16Hidi Balazs

10055606

Kis Violetta

10055471

Hungary
17Izzo Lorenco

10051109

Lubaszewska Magdalena

10041910

CONTRA SPORT Warszawa, Poland
18Jutge David

10018287

Podgornaia Tatiana

10081614

France
19Kacprowicz Jakub

10094480

Szpak Zuzanna

10109206

BLACK DANCE Gdańsk, Poland
20Kasprzak Konstanty

10072952

Shalaeva Ekaterina

10064892

DANCE TEAM Dobrzeń Wielki, Poland
21Kieszek Mateusz

10069527

Beccari Denise

10083157

CONTRA SPORT Warszawa, Poland
22Kloskowski Maciej

10096083

Ziętowska Nikola

10096082

FALA Sopot, Poland
23Kondratenko Egor

10063960

Funch Mie

10041594

Denmark
24Konstantinos Dimitriadis

10091764

Furyk Anna

10082015

ST PYRAS Toruń, Poland
25Korobchenko Alexey

10079419

Odikadze Liana

10095339

Israel
26Kravchenko Maksym

10063882

Kukute Paula

10063717

Latvia
27Kucharczyk Konrad

10076261

Ejsmont Marta

10111618

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
28Kukliński Filip

10069799

Kuklińska Michalina

10069800

TKS DANCE&DANCE Toruń, Poland
29Kurzawa Dawid

10099608

Anuszkiewicz Kamilla

10099609

AMBER Kołobrzeg, Poland
30Lewandowski Bartosz

10073445

Wałachowska Anna Karolina

10072941

KTT DUET Warszawa, Poland
31Lipowski Jakub

10066482

Illes Diandra-Aniela

10059957

CONTRA SPORT Warszawa, Poland
32Lorenc Dominik

10073302

Paczuk Adriana Agnieszka

10102421

AKTT Szczecin, Poland
33Lukasovas Matas

10087128

Monginaite Rugile

10082877

Lithuania
34Lund Nikolaj

10018698

Kocik Marta

10011982

Denmark
35Michna Marian

10066521

Vesela Karolina

10066542

Czech Republic
36Mourad Rabih

10073569

Asnar Severine

10056497

France
37Ovsievitch David

10055258

Stefkova Katarina

10095143

Germany
38Pieper Petersen Dennis

10084976

Lundorff Olivia

10097326

Denmark
39Polovnikov Alexey

10026655

Potemkina Maria

10016773

Russian Federation
40Rohde Malthe Brinch

10070430

Sorensen Sandra

10038597

Denmark
41Sangavicius Joris

10061676

Urbonaite Ieva

10071006

Lithuania
42Stelmaszczyk Michał

10074558

Kucińska Paulina

10073446

CLASSIC DANCESPORT Warszawa, Poland
43Stepanov Maxim

10036140

Rybina Ksenya

10061001

Germany
44Svalastog Tarjei

10068849

Risan Sara Moholt

10110811

Norway
45Sztuce Vel Stuzmania Edgar

10063543

Cieślińska Melania Honorata

10094478

ZAMEK Lublin, Poland
46Tatarkin Mikael

10045095

Pritekelj Anja

10057545

Germany
47Telpukhovskiy Danila

10084025

Kocoń Katarzyna

10073218

UKS FEELING Warszawa, Poland
48Testa Eric

10034171

Brezzo Federica

10048176

Italy
49Tiegel Soeren

10065443

Kuta Sylwia

10068330

Germany
50Tworkowski Marcel

10101600

Jankowska Agnieszka

10109208

JANTAR Elbląg, Poland
51Yusupov Timur

10015909

Kharina Sofia

10027355

Russian Federation
52Zmokły Grzegorz Mateusz

10094477

Abramowicz Magdalena Maria

10094476

ZAMEK Lublin, Poland
53Cybulski Damian

10095464

Gruszczyńska Kinga

10095463

ST SMIRNOW Warszawa, PolandData wycofania: 09-10-2017 15:22
54Freimanis Arturs

10060736

Tulp Marina

10041248

LatviaData wycofania: 13-10-2017 11:20
55Gal Tomas

10065354

Karaskova Sabina

10016974

Czech RepublicData wycofania: 11-10-2017 10:48
56Kasper Daniel

10055250

Schepel Anastasia

10062623

GermanyData wycofania: 14-10-2017 11:15
57Rusanen Taisto Maksymilian

10058918

Ożga Aleksandra

10047200

PERFECT DANCE Wrocław, PolandData wycofania: 15-10-2017 09:50
58Semerenko Artem

10016857

Kachalko Valeriya

10027949

KyrgyzstanData wycofania: 08-10-2017 20:44
59Vasina Adam

10013307

Nowak Dagmara

10002566

CONTRA SPORT Warszawa, PolandData wycofania: 13-10-2017 11:14
60Wiśniewski Patryk

10095891

Mrówczyńska Paulina

10095892

TIGER-TEAM Łódź, PolandData wycofania: 10-10-2017 08:56
WDSF Open Senior I LA [5] Final
1Kuban Adrian

10102059

Ugowska Joanna

10116624

DANCE HOUSE Gdańsk, Poland
2Kucharczyk Tomasz

10041931

Kucharczyk Róża

10041932

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
3Markowski Wojciech

10114844

Damasevich Natallia

10114845

DANCE HOUSE Gdańsk, Poland
4Pieske Dennis

10022578

Pieske-Hermsdorf Tanja

10022579

Germany
5Regitz Dirk

10020158

Regitz Fabienne

10020159

Germany
WDSF Open Senior II LA [11] 1/2 Final
1Budyś Mariusz

10058430

Budyś Monika

10058431

PROGRESS Kwidzyn, Poland
2Dziurawiec Mariusz

10072998

Dziurawiec Agnieszka

10099271

JANTAR Elbląg, Poland
3Jankowski Wiesław

10073308

Jankowska Maria

10073310

JANTAR Elbląg, Poland
4Joksas Romualdas

10018839

Joksa Ilona

10018840

Latvia
5Krause Andreas

10004581

Saleina Karin

10004582

Germany
6Kucharczyk Tomasz

10041931

Kucharczyk Róża

10041932

CORTE DANCE PROGRESS Warszawa, Poland
7Mehl Andreas

10080710

Mehl Caroline

10080709

Austria
8Regitz Dirk

10020158

Regitz Fabienne

10020159

Germany
9Salgado Roberto

10095123

Górska Katarzyna

10095125

LATINO CAFE Gdynia, Poland
10Schmiel Peter

10035966

Hänchen Sibylle

10035967

Germany
11Sywula Marcin

10092708

Sywula Katarzyna

10092709

TKS CREATIVE DANCE Rumia, Poland
12Mokris Jan

10097699

Mokrisova Vera

100997698

Czech RepublicData wycofania: 12-10-2017 20:15
13Przybyszewski Krzysztof

10093754

Przybyszewska Wioletta

10094219

AKTT Szczecin, PolandData wycofania: 12-10-2017 02:03