Polish Cup
Polish Cup
Warszawa 09-10.11.2019
Saturday
[08:30]
Rehearsal: 07:45
Estimated part time: ~12 h, 28 min
Planned ending time: 22:00
Estimated ending time: ~20:58
Juvenile I ST [6] Final ~15 min
1 | Aderek Dawid 20004764 |
20004764 | Zimak Blanka 20004763 |
20004763 |
TOP DANCE Pruszków - POLAND
|
|
2 | Karalkou Ivan
|
Vaitko Nika
|
DANCER Gomel - BELARUS
|
|||
3 | Mleczak Paweł 20006088 |
20006088 | Kustra Maja 20006089 |
20006089 |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
4 | Nowaczyk Mikołaj 20005983 |
20005983 | Nowaczyk Aleksandra 20005984 |
20005984 |
DANCE ACADEMY Bydgoszcz
|
|
5 | Shuliatskyi Mark
|
Prykhoda Anna
|
HARMONY Dnipro - UKRAINE
|
|||
6 | Yerzhanuly Faissal
|
Saginayeva Malika
|
S.DANCE STUDIO, SDUSHOR 1 Nur-Sultan - KAZAKHSTAN
|
DSE ChEGP Junior I LA [26] 1/8 Final ~65 min
1 | Biesek Gabriel Marek 10117564 |
10117564 | Ochrymiuk Alicja 10128811 |
10128811 |
AMBER Kołobrzeg - POLAND
|
|
2 | Bilcius Vakaris 10111944 |
10111944 | Sokolnikaite Greta 10124378 |
10124378 |
LITHUANIA
|
|
3 | Dovydaitis Povilas 10128007 |
10128007 | Bartosevic Melani 10128011 |
10128011 |
LITHUANIA
|
|
4 | Dutka Jakub 10117568 |
10117568 | Stadnik Natalia 10117567 |
10117567 |
PASJA Koszalin - POLAND
|
|
5 | Fedotov Vladyslav MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Fedotova Alina MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
UKRAINE
|
|
6 | Forostianov Dmytrii 10124825 |
10124825 | Minkova Veronika 10124844 |
10124844 |
UKRAINE
|
|
7 | Gedvilas Raigardas 10121407 |
10121407 | Viciute Patricija 10125683 |
10125683 |
LITHUANIA
|
|
8 | Guljajev Nikita 10126122 |
10126122 | Pirn Ciara Simone 10126127 |
10126127 |
ESTONIA
|
|
9 | Hontar Markiian 10128352 |
10128352 | Machyshyn Khrystyna 10128350 |
10128350 |
UKRAINE
|
|
10 | Jankowski Martin MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Ananicz Nina MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
POLAND
|
|
11 | Kalinskyi Danylo 10124674 |
10124674 | Poshyvak Marta 10124675 |
10124675 |
UKRAINE
|
|
12 | Kaźmierczak Damian 10132331 |
10132331 | Sadowska Marianna 10132332 |
10132332 |
POLAND
|
|
13 | Kermes Mathias 10108644 |
10108644 | Sepp Sade 10128829 |
10128829 |
ESTONIA
|
|
14 | Korotin Emil 10095443 |
10095443 | Kerde Elenora 10121784 |
10121784 |
ESTONIA
|
|
15 | Lemishevskyi Kostiantyn 10131161 |
10131161 | Usan Polina 10131163 |
10131163 |
UKRAINE
|
|
16 | Lubianets Yulyan 10128062 |
10128062 | Grichtchenko Yana 10119404 |
10119404 |
BELARUS
|
|
17 | Luksa Rapolas 10130958 |
10130958 | Kucauskaite Saule 10130986 |
10130986 |
LITHUANIA
|
|
18 | Pieciak Oliwier 10131083 |
10131083 | Urbanek Sandra Laura MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
19 | Shaludzko Aliaksandr MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Stsepaniuk Ilona MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
BELARUS
|
|
20 | Sidelskij Maksim 10125126 |
10125126 | Grusaite Gabriele 10119617 |
10119617 |
LITHUANIA
|
|
21 | Sokolov Vladislav 10121357 |
10121357 | Borzova Olga 10116851 |
10116851 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
22 | Stawowy Mateusz 10091046 |
10091046 | Silva Sara 10091049 |
10091049 |
ST ELITA Kraków - POLAND
|
|
23 | Stepuro Anton 10131435 |
10131435 | Alferova Anastasia 10131043 |
10131043 |
BELARUS
|
|
24 | Stupnikov Jan 10114042 |
10114042 | Plaksina Sofia 10102954 |
10102954 |
ESTONIA
|
|
25 | Szwed Jakub 10130549 |
10130549 | Mazur Inga 10130546 |
10130546 |
MCT Wieliczka - POLAND
|
|
26 | Valskys Ervinas 10123722 |
10123722 | Kybartaite Meida 10111943 |
10111943 |
LITHUANIA
|
|
MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
|
WDSF Open Youth LA [30] 1/8 Final ~119 min
1 | Apostol Horatiu 10124136 |
10124136 | Nitu Larisa Anne-Mari 10124172 |
10124172 |
ROMANIA
|
|
2 | Barłóg Hubert 10075162 |
10075162 | Lewandowska Marcelina 10123634 |
10123634 |
TEMPO Bydgoszcz - POLAND
|
|
3 | Golovchenko Yevgen 10119387 |
10119387 | Hrynenko Anastasiia 10119388 |
10119388 |
UKRAINE
|
|
4 | Grinevics Andrejs 10084202 |
10084202 | Dobrovolskyte Kornelija 10105883 |
10105883 |
LATVIA
|
|
5 | Grosu Oleksii 10131174 |
10131174 | Trachkova Sofiia 10131175 |
10131175 |
UKRAINE
|
|
6 | Haftka Paweł 10068789 |
10068789 | Grzęska Oliwia 10103838 |
10103838 |
TKS DANCE&DANCE Toruń - POLAND
|
|
7 | Hlavac Marian 10071928 |
10071928 | Maturova Tereza 10094130 |
10094130 |
CZECH REPUBLIC
|
|
8 | Honcharov Maksym 10126954 |
10126954 | Myroshnychenko Polina 10126953 |
10126953 |
UKRAINE
|
|
9 | Klementjev Georgi 10088274 |
10088274 | Zohhova Elika 10075138 |
10075138 |
ESTONIA
|
|
10 | Kudlac Matej 10113909 |
10113909 | Bajgarova Michaela 10115509 |
10115509 |
CZECH REPUBLIC
|
|
11 | Kuptsov Danil 10080341 |
10080341 | Trifonova Mariya 10116816 |
10116816 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
12 | Kycia Jakub 10108594 |
10108594 | Brodacka Nikola Anna 10127212 |
10127212 |
PERFECT DANCE Wrocław - POLAND
|
|
13 | Matronitsky Denis 10079327 |
10079327 | Simonova Elizaveta 10097694 |
10097694 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
14 | Mudarissov Rodion 10118136 |
10118136 | Shchurova Emilia 10098639 |
10098639 |
FINLAND
|
|
15 | Pogorzelski Piotr 10124416 |
10124416 | Latos Maria 10116500 |
10116500 |
CORTE DANCE PROGRESS Warszawa - POLAND
|
|
16 | Raczek Hubert 10099911 |
10099911 | Kowalska Magdalena 10099912 |
10099912 |
KS M-TEAM Kraków [ARCHIWUM] - POLAND
|
|
17 | Sawiński Fryderyk 10123747 |
10123747 | Zakrzewska Paula 10125404 |
10125404 |
ST PYRAS Toruń - POLAND
|
|
18 | Skalicky Pavel 10117017 |
10117017 | Holikova Vanesa 10083911 |
10083911 |
CZECH REPUBLIC
|
|
19 | Sposato Gianmarco 10097352 |
10097352 | Ranvestel Aurora 10102325 |
10102325 |
ITALY
|
|
20 | Szafrański Dawid 10128792 |
10128792 | Przetacznik Dalia Maria 10128791 |
10128791 |
FOCUS Kamień Pomorski - POLAND
|
|
21 | Szczepański Jan 10120652 |
10120652 | Nowak Amelia 10120654 |
10120654 |
TKS DANCE&DANCE Toruń - POLAND
|
|
22 | Tamantini Mirko 10095925 |
10095925 | Sinceri Giada 10095924 |
10095924 |
ITALY
|
|
23 | Trinkus Augustinas 10096738 |
10096738 | Salugaite Neda Elena 10107322 |
10107322 |
LITHUANIA
|
|
24 | Tsai Jerry 10107587 |
10107587 | Hsieh Wen Chin 10128229 |
10128229 |
CHINESE TAIPEI
|
|
25 | Veide Robert 10088022 |
10088022 | Padar Amanda Rebeca 10099830 |
10099830 |
ESTONIA
|
|
26 | Vinokurov Mikhail 10082390 |
10082390 | Spirina Mayya 10091039 |
10091039 |
AZERBAIJAN
|
|
27 | Wang Kaihang 10123242 |
10123242 | Ouyang Yuting 10123243 |
10123243 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
28 | Więch Maciej 10090892 |
10090892 | Deluga Karolina 10099028 |
10099028 |
POLAND
|
|
29 | Zhussipbay Alibek 10099764 |
10099764 | Kargabaeva Alua 10099732 |
10099732 |
KAZAKHSTAN
|
|
30 | Ziridis Oleksii 10131000 |
10131000 | Shuliatska Mariia 10131001 |
10131001 |
UKRAINE
|
|
10106267 |
10074899 |
|
||||
10100934 |
10111303 |
|
Starts at: 10:30
Dzieci Młodsze OPEN Komb. 4T [7] Final ~13 min
1 | Aderek Dawid 20004764 |
20004764 | Zimak Blanka 20004763 |
20004763 |
TOP DANCE Pruszków - POLAND
|
|
2 | Amialchuk Aliaksandr
|
Stafaniya Baidakova
|
GRACIA Grodno - BELARUS
|
|||
3 | Davidek Sebastian
|
Stefkova Barbora
|
KST KD HLUCIN Ostrava - CZECH REPUBLIC
|
|||
4 | Mleczak Paweł 20006088 |
20006088 | Kustra Maja 20006089 |
20006089 |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
5 | Nowaczyk Mikołaj 20005983 |
20005983 | Nowaczyk Aleksandra 20005984 |
20005984 |
DANCE ACADEMY Bydgoszcz
|
|
6 | Shuliatskui Mark
|
Prykhoda Anna
|
HARMONY Dnipro - UKRAINE
|
|||
7 | Zaloga Kirill
|
Kulmachevskaya Sofia
|
GRACIA Grodno - BELARUS
|
Dzieci Starsze OPEN Komb. 6T [13] 1/2 Final ~29 min
1 | Akimov Danil
|
Stefanyshena Sofiia
|
SLAVA Odessa - UKRAINE
|
|||
2 | Baran Wiktor 20006087 |
20006087 | Mleczak Anna 20006086 |
20006086 |
K-STUDIO Krosno
|
|
3 | Dovydaitis Gustas
|
Markeviciute Gerda
|
MJ DANCESPORT ACADEMY Vilnius - LITHUANIA
|
|||
4 | Kasiulis Adrijus
|
Ceburnyte Egle
|
MJ DANCESPORT ACADEMY Vilnius - LITHUANIA
|
|||
5 | Korosteljov Arseni
|
Lavrik Rada Artemia
|
KREEDO DANCE Tallinn - ESTONIA
|
|||
6 | Rumiński Gracjan 20004620 |
20004620 | Woźniak Natalia 20004621 |
20004621 |
TOP DANCE Pruszków - POLAND
|
|
7 | Shchurov Nikita
|
Ignatyeva Angelina
|
TKMASTER Helsinki - FINLAND
|
|||
8 | Sukharau Kiryl
|
Plavinskaya Alexandra
|
FEST Witebsk - BELARUS
|
|||
9 | Tsvikevich Zakhar
|
Spas Marharyta
|
GRACIA Grodno - BELARUS
|
|||
10 | Tulea Alexandru Yannis-Andrei
|
Breazu Irina-Stefania
|
KARNAVAL Bucharest - ROMANIA
|
|||
11 | Žaliukas Laurynas
|
Karaliūtė Emilija
|
VMSC-RATUTO DAVI Vilnius - LITHUANIA
|
|||
12 | Zdanovich Valery
|
Barysevich Sofia
|
GRACIA Belarus - BELARUS
|
|||
13 | Zemljannikov Jelisei
|
Sidunova Vlada
|
TK MASTER HELSINKI - FINLAND
|
|||
|
|
|
||||
|
|
|
Starts at: 11:30
DSE ChEGP Juvenile I+II ST [14] 1/2 Final ~35 min
1 | Baran Wiktor 10135524 |
10135524 | Mleczak Anna 10135527 |
10135527 |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
2 | Boginics Vladimirs MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Stopczyńska Anna MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
POLAND
|
|
3 | Davidek Sebastian 10129912 |
10129912 | Stefkova Barbora 10129960 |
10129960 |
CZECH REPUBLIC
|
|
4 | Dovydaitis Gustas 10128008 |
10128008 | Markeviciute Gerda 10128010 |
10128010 |
LITHUANIA
|
|
5 | Karalkou Ivan 10129259 |
10129259 | Vaitko Nika 10131600 |
10131600 |
BELARUS
|
|
6 | Kasiulis Adrijus MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Ceburnyte Egle MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
LITHUANIA
|
|
7 | Korosteljov Arseni 10115925 |
10115925 | Lavrik Rada Artemia 10115924 |
10115924 |
ESTONIA
|
|
8 | Nowaczyk Mikołaj 10130901 |
10130901 | Nowaczyk Aleksandra 10130906 |
10130906 |
DANCE ACADEMY Bydgoszcz - POLAND
|
|
9 | Rumiński Gracjan 10117519 |
10117519 | Woźniak Natalia 10117569 |
10117569 |
POLAND
|
|
10 | Serediuk Denys 10130276 |
10130276 | Varvaruk Victoria 10130275 |
10130275 |
UKRAINE
|
|
11 | Shchurov Nikita 10113437 |
10113437 | Ignatyeva Angelina 10113438 |
10113438 |
FINLAND
|
|
12 | Starikov Matvey 10114115 |
10114115 | Rakhmetzhan Athena 10130664 |
10130664 |
KAZAKHSTAN
|
|
13 | Žaliukas Laurynas MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Karaliūtė Emilija MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
LITHUANIA
|
|
14 | Zemljannikov Jelisei 10128676 |
10128676 | Sidunova Vlada 10128698 |
10128698 |
FINLAND
|
|
10119356 |
10128691 |
|
||||
MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
|
||||
MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
|
||||
MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
|
||||
MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
|
DSE ChEGP Junior II LA [31] 1/8 Final ~75 min
1 | Apostol Horatiu 10124136 |
10124136 | Nitu Larisa Anne-Mari 10124172 |
10124172 |
ROMANIA
|
|
2 | Buyel Mikita 10112962 |
10112962 | Moiseeva Maria 10105349 |
10105349 |
BELARUS
|
|
3 | Ceburnis Karolis 10125682 |
10125682 | Mikolojunaite Patricija 10124372 |
10124372 |
LITHUANIA
|
|
4 | Farat Nestor 10131250 |
10131250 | Smovzhenko Yuliia 10125284 |
10125284 |
UKRAINE
|
|
5 | Fehr Michał 10131909 |
10131909 | Pelczar Emilia MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
6 | Forostianov Dmytrii 10124825 |
10124825 | Minkova Veronika 10124844 |
10124844 |
UKRAINE
|
|
7 | Gedvilas Raigardas 10121407 |
10121407 | Viciute Patricija 10125683 |
10125683 |
LITHUANIA
|
|
8 | Golovchenko Yevgen 10119387 |
10119387 | Hrynenko Anastasiia 10119388 |
10119388 |
UKRAINE
|
|
9 | Grunt Wiktor 10116684 |
10116684 | Klimek Alina 10116682 |
10116682 |
PROGRESS Kwidzyn - POLAND
|
|
10 | Haruns Nikita 10127098 |
10127098 | Kojonen Diana 10125581 |
10125581 |
FINLAND
|
|
11 | Kasprzak Jędrzej 10115310 |
10115310 | Pastwa Wiktoria 10115309 |
10115309 |
PASJA Koszalin - POLAND
|
|
12 | Korosteljov Saveli 10088668 |
10088668 | Sagur Kristiin 10121311 |
10121311 |
ESTONIA
|
|
13 | Kowalczyk Adam 10135413 |
10135413 | Wojciechowska Wiktoria 10135412 |
10135412 |
TOP DANCE Pruszków - POLAND
|
|
14 | Kulynyak Myroslav 10125429 |
10125429 | Stasyshyn Anastasiya 10125438 |
10125438 |
UKRAINE
|
|
15 | Kuptsov Danil 10080341 |
10080341 | Trifonova Mariya 10116816 |
10116816 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
16 | Lidaka Reinis 10094751 |
10094751 | Palmbaha Marta Aleksandra 10106161 |
10106161 |
LATVIA
|
|
17 | Lukoika Aliaksei 10128760 |
10128760 | Babkina Anastasia 10128901 |
10128901 |
BELARUS
|
|
18 | Luksa Rapolas 10130958 |
10130958 | Kucauskaite Saule 10130986 |
10130986 |
LITHUANIA
|
|
19 | Niemczyk Konrad 10128619 |
10128619 | Rojewska Vanessa 10128620 |
10128620 |
AKTT Szczecin - POLAND
|
|
20 | Nikolaichuk Mykyta 10100541 |
10100541 | Maliarova Sofiia 10093746 |
10093746 |
UKRAINE
|
|
21 | Otsmaa Markus Andreas 10095759 |
10095759 | Maegi Deisi-Ly 10108344 |
10108344 |
ESTONIA
|
|
22 | Pavlov Nikita 10084523 |
10084523 | Malakhova Taisia 10084518 |
10084518 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
23 | Punka Roberts 10092072 |
10092072 | Karklina Karina 10077019 |
10077019 |
LATVIA
|
|
24 | Rinne Richard Eric 10096651 |
10096651 | Ounpuu Merinel-Izabelle 10101259 |
10101259 |
ESTONIA
|
|
25 | Rizzo Vincenzo 10101982 |
10101982 | Ganci Dalila 10120721 |
10120721 |
ITALY
|
|
26 | Rutavicius Erikas 10131030 |
10131030 | Zenovic Aneta 10130960 |
10130960 |
LITHUANIA
|
|
27 | Savtsuk Maksim 10108371 |
10108371 | Parn Sabine Liisa 10088606 |
10088606 |
ESTONIA
|
|
28 | Shahun Siarhei 10105348 |
10105348 | Bronislawska Aleksandra 10126257 |
10126257 |
BELARUS
|
|
29 | Skrjabin Lev 10113737 |
10113737 | Pchelkina Mirra 10105015 |
10105015 |
ESTONIA
|
|
30 | Tygielski Radosław Kajetan 10121427 |
10121427 | Kruger Julia 10123718 |
10123718 |
CONTRA SPORT Piaseczno - POLAND
|
|
31 | Wojtko Maksymilian 10128623 |
10128623 | Koch Lena Aleksandra 10128624 |
10128624 |
AKTT Szczecin - POLAND
|
Starts at: 13:00
Rising Stars OPEN ST [20] 1/4 Final ~45 min
1 | Augustynowicz Tomasz 20000774 |
20000774 | Batyra Katarzyna 20003584 |
20003584 |
UKS FEELING Warszawa
|
|
2 | Bucca Alessandro
|
Sofia Maria Chiara
|
DSP SICILIA SAN MARINO - SAN MARINO
|
|||
3 | Davydik Andrey
|
Sychugova Anita
|
KREEDO DANCE Tallinn - ESTONIA
|
|||
4 | Dong Zhiquan
|
Ji Na
|
DEYI DANCE Shanghai - CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|||
5 | Ducay Tristan John
|
De Lara Aileen Patrice
|
DANCE SPORT COUNCIL OF THE PHILIPPINES, INC. Pasig City - PHILIPPINES
|
|||
6 | Ezhov Semen
|
Butuzova Marianna
|
AYPARA DANCE Baku - AZERBAIJAN
|
|||
7 | Hristov Ivan
|
Georgieva Yovita
|
BURGAS 1975 Burgas - BULGARIA
|
|||
8 | Koguciuk Jakub 20006220 |
20006220 | Karowicz-Bienias Sylwia 20003424 |
20003424 |
DANCE PROJECT Warszawa
|
|
9 | Kukliński Filip 20001634 |
20001634 | Kuklińska Michalina 20001633 |
20001633 |
CONTRA SPORT Piaseczno
|
|
10 | Livshits Gabriel
|
Nerst Sharon
|
TSISAPHERS Ashdod - ISRAEL
|
|||
11 | Pugliese Samuele
|
Stavale Federica
|
- FRANCE
|
|||
12 | Sawicki Jakub 20001268 |
20001268 | Miłek Dagmara 20001365 |
20001365 |
CONTRA SPORT Piaseczno
|
|
13 | Smoliński Konrad 20000231 |
20000231 | Król Ewelina 20001643 |
20001643 |
MAGIC Zielona Góra
|
|
14 | Song Lulin
|
Liu Siyi
|
- CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|||
15 | Sun Yulong
|
Li Jinming
|
- CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|||
16 | Tleubergenov Yeldan
|
Bogash Yana
|
SDANCE STUDIO, SDUSHOR 1 Nur-Sultan - KAZAKHSTAN
|
|||
17 | Trytko Michał 20003396 |
20003396 | Jurczak Paulina 20003031 |
20003031 |
K-STUDIO Krosno
|
|
18 | Wang Zhaoming
|
Cai Mengting
|
- CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|||
19 | Wojtania Sebastian 20002757 |
20002757 | Szałęga Kamila 20003642 |
20003642 |
STARLIGHT Zielona Góra
|
|
20 | Zhang Yankai
|
Liu Luyao
|
DEYI DANCE ShangHai - CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|||
20003001 |
20001026 |
|
||||
20001839 |
20000914 |
|
Starts at: 14:00
WDSF World Open Adult LA [50] 1/16 Final ~332 min
1 | Astafev Konstantin 10091106 |
10091106 | Potemkina Maria 10016773 |
10016773 |
AZERBAIJAN
|
|
2 | Balandin Artur 10020314 |
10020314 | Salita Anna 10022025 |
10022025 |
GERMANY
|
|
3 | Besedin Roman 10027546 |
10027546 | Beregova Kristina 10060016 |
10060016 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
4 | Chaustov Alexander 10117647 |
10117647 | Finke Maike 10104298 |
10104298 |
GERMANY
|
|
5 | Civita Andrea 10044752 |
10044752 | De Mitri Eleonora 10053170 |
10053170 |
ALBANIA
|
|
6 | Dauksas Dominykas 10013009 |
10013009 | Azarova Svetlana 10057608 |
10057608 |
LITHUANIA
|
|
7 | Davydik Andrey 10063367 |
10063367 | Sychugova Anita 10075137 |
10075137 |
ESTONIA
|
|
8 | Doerlitz Vinzenz 10036852 |
10036852 | Daskalova Albena 10037162 |
10037162 |
GERMANY
|
|
9 | Dumitrescu Razvan 10057683 |
10057683 | Joos Jacqueline 10035976 |
10035976 |
GERMANY
|
|
10 | Fazullin Armand 10060431 |
10060431 | Iwańska Klaudia 10063540 |
10063540 |
SKT PASJA Kraków - POLAND
|
|
11 | Fricano Alessio 10094910 |
10094910 | Naimi Milena 10094919 |
10094919 |
ITALY
|
|
12 | Gallinella Simone 10096735 |
10096735 | Di Trani Camilla 10096736 |
10096736 |
MONTENEGRO
|
|
13 | Gentilini Rodolfo 10095028 |
10095028 | Alcobaca Mariana 10074704 |
10074704 |
PORTUGAL
|
|
14 | Gervasi Marco 10075288 |
10075288 | Torocsik Timea 10072057 |
10072057 |
HUNGARY
|
|
15 | Gorban Danylo 10092738 |
10092738 | Kashitska Ivanna 10127024 |
10127024 |
UKRAINE
|
|
16 | Haftka Paweł 10068789 |
10068789 | Grzęska Oliwia 10103838 |
10103838 |
TKS DANCE&DANCE Toruń - POLAND
|
|
17 | Hlavac Marian 10071928 |
10071928 | Maturova Tereza 10094130 |
10094130 |
CZECH REPUBLIC
|
|
18 | Honcharov Maksym 10126954 |
10126954 | Myroshnychenko Polina 10126953 |
10126953 |
UKRAINE
|
|
19 | Hristov Ivan 10057390 |
10057390 | Georgieva Yovita 10088373 |
10088373 |
BULGARIA
|
|
20 | Iorgov Oleksandr 10059816 |
10059816 | Mityeva Maryna 10059815 |
10059815 |
UKRAINE
|
|
21 | Jasek Josef 10098188 |
10098188 | Vasickova Lucie 10113903 |
10113903 |
CZECH REPUBLIC
|
|
22 | Khrzhanovskiy Semen 10075733 |
10075733 | Lykhina Elizaveta 10082375 |
10082375 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
23 | Klementjev Georgi 10088274 |
10088274 | Zohhova Elika 10075138 |
10075138 |
ESTONIA
|
|
24 | Kosmachev Valentin 10069610 |
10069610 | Kochengina Alena 10073259 |
10073259 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
25 | Kravchenko Maksym 10063882 |
10063882 | Kukute Paula 10063717 |
10063717 |
LATVIA
|
|
26 | Kukliński Filip 10069799 |
10069799 | Kuklińska Michalina 10069800 |
10069800 |
CONTRA SPORT Piaseczno - POLAND
|
|
27 | Lipowski Jakub 10066482 |
10066482 | Illes Diandra-Aniela 10059957 |
10059957 |
CONTRA SPORT Piaseczno - POLAND
|
|
28 | Matronitsky Denis 10079327 |
10079327 | Simonova Elizaveta 10097694 |
10097694 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
29 | Miculescu Ionut Alexandru 10061696 |
10061696 | Pacurar Andra 10071614 |
10071614 |
ROMANIA
|
|
30 | Mizser Tamas 10109538 |
10109538 | Fulop Zsuzsanna 10109539 |
10109539 |
HUNGARY
|
|
31 | Mudarissov Rodion 10118136 |
10118136 | Shchurova Emilia 10098639 |
10098639 |
FINLAND
|
|
32 | Nikitin Evgeny 10077342 |
10077342 | Yurlova Margarita 10093742 |
10093742 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
33 | Sabol Filip 10058952 |
10058952 | Eremenko Anastasia 10090465 |
10090465 |
CZECH REPUBLIC
|
|
34 | Sangavicius Joris 10061676 |
10061676 | Paskeviciute Neringa 10090683 |
10090683 |
LITHUANIA
|
|
35 | Shchepletsov Pavel 10086584 |
10086584 | Khrometskova Alina 10104383 |
10104383 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
36 | Sorci Jacopo 10096135 |
10096135 | Frattallone Valeria 10088533 |
10088533 |
ITALY
|
|
37 | Sposato Gianmarco 10097352 |
10097352 | Ranvestel Aurora 10102325 |
10102325 |
ITALY
|
|
38 | Synek Martin 10123127 |
10123127 | Srejmova Adriana 10119337 |
10119337 |
CZECH REPUBLIC
|
|
39 | Szafrański Dawid 10128792 |
10128792 | Przetacznik Dalia Maria 10128791 |
10128791 |
FOCUS Kamień Pomorski - POLAND
|
|
40 | Szczepaniak Marcin Daniel 10121621 |
10121621 | Prusaczyk Iga 10131152 |
10131152 |
CORTE DANCE PROGRESS Warszawa - POLAND
|
|
41 | Szczepański Jan 10120652 |
10120652 | Nowak Amelia 10120654 |
10120654 |
TKS DANCE&DANCE Toruń - POLAND
|
|
42 | Tagirov Arthur 10084603 |
10084603 | Cherepanova Rebeka 10089018 |
10089018 |
LATVIA
|
|
43 | Tam Winson 10045354 |
10045354 | Novikova Anastasia 10068622 |
10068622 |
CANADA
|
|
44 | Tamantini Mirko 10095925 |
10095925 | Sinceri Giada 10095924 |
10095924 |
ITALY
|
|
45 | Termini Salvatore 10071507 |
10071507 | Cillari Federica 10071508 |
10071508 |
ITALY
|
|
46 | Tleubergenov Yeldan 10070359 |
10070359 | Bogash Yana 10100517 |
10100517 |
KAZAKHSTAN
|
|
47 | Tsai Jerry 10107587 |
10107587 | Hsieh Wen Chin 10128229 |
10128229 |
CHINESE TAIPEI
|
|
48 | Turebekov Tauke 10068749 |
10068749 | Imbondo Sofia 10071021 |
10071021 |
SLOVAKIA
|
|
49 | Vanni Cristian 10072531 |
10072531 | Mola Camilla 10068448 |
10068448 |
PHILIPPINES
|
|
50 | Zhussipbay Alibek 10099764 |
10099764 | Kargabaeva Alua 10099732 |
10099732 |
KAZAKHSTAN
|
|
10044924 |
10044933 |
|
||||
10058430 |
10058431 |
|
||||
10128652 |
10128659 |
|
||||
10076925 |
10076926 |
|
||||
10088028 |
10129853 |
|
||||
10128830 |
10128814 |
|
||||
10057958 |
10057959 |
|
||||
10129889 |
10098725 |
|
||||
10117017 |
10083911 |
|
||||
10090892 |
10099028 |
|
||||
10094477 |
10094476 |
|
Sunday
[08:30]
Rehearsal: 07:45
Estimated part time: ~14 h, 54 min
Planned ending time: 22:00
Estimated ending time: ~23:24
Juvenile I LA [8] 1/2 Final ~25 min
1 | Aderek Dawid 20004764 |
20004764 | Zimak Blanka 20004763 |
20004763 |
TOP DANCE Pruszków - POLAND
|
|
2 | Davidek Sebastian
|
Stefkova Barbora
|
KST KD HLUCIN Ostrava - CZECH REPUBLIC
|
|||
3 | Karalkou Ivan
|
Vaitko Nika
|
DANCER Gomel - BELARUS
|
|||
4 | Mleczak Paweł 20006088 |
20006088 | Kustra Maja 20006089 |
20006089 |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
5 | Niezgoda Edward 20005558 |
20005558 | Stefańczyk Laura 20005559 |
20005559 |
FALA Sopot
|
|
6 | Nowaczyk Mikołaj 20005983 |
20005983 | Nowaczyk Aleksandra 20005984 |
20005984 |
DANCE ACADEMY Bydgoszcz
|
|
7 | Shuliatskyi Mark
|
Prykhoda Anna
|
HARMONY Dnipro - UKRAINE
|
|||
8 | Yerzhanuly Faissal
|
Saginayeva Malika
|
S.DANCE STUDIO, SDUSHOR 1 Nur-Sultan - KAZAKHSTAN
|
DSE ChEGP Junior I ST [19] 1/4 Final ~45 min
1 | Fedotov Vladyslav MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Fedotova Alina MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
UKRAINE
|
|
2 | Forostianov Dmytrii 10124825 |
10124825 | Minkova Veronika 10124844 |
10124844 |
UKRAINE
|
|
3 | Gedvilas Raigardas 10121407 |
10121407 | Viciute Patricija 10125683 |
10125683 |
LITHUANIA
|
|
4 | Jankowski Martin MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Ananicz Nina MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
POLAND
|
|
5 | Kalinskyi Danylo 10124674 |
10124674 | Poshyvak Marta 10124675 |
10124675 |
UKRAINE
|
|
6 | Kaźmierczak Damian 10132331 |
10132331 | Sadowska Marianna 10132332 |
10132332 |
POLAND
|
|
7 | Korotin Emil 10095443 |
10095443 | Kerde Elenora 10121784 |
10121784 |
ESTONIA
|
|
8 | Kutskij Aleksandr 10130907 |
10130907 | Tereikyte Austeja 10130764 |
10130764 |
LITHUANIA
|
|
9 | Lemishevskyi Kostiantyn 10131161 |
10131161 | Usan Polina 10131163 |
10131163 |
UKRAINE
|
|
10 | Lubianets Yulyan 10128062 |
10128062 | Grichtchenko Yana 10119404 |
10119404 |
BELARUS
|
|
11 | Petrovskis Vejas 10119641 |
10119641 | Ravinskaite Marija 10120477 |
10120477 |
LITHUANIA
|
|
12 | Pieciak Oliwier 10131083 |
10131083 | Urbanek Sandra Laura MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
13 | Shaludzko Aliaksandr MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Stsepaniuk Ilona MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
BELARUS
|
|
14 | Sidelskij Maksim 10125126 |
10125126 | Grusaite Gabriele 10119617 |
10119617 |
LITHUANIA
|
|
15 | Sokolov Vladislav 10121357 |
10121357 | Borzova Olga 10116851 |
10116851 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
16 | Stawowy Mateusz 10091046 |
10091046 | Silva Sara 10091049 |
10091049 |
ST ELITA Kraków - POLAND
|
|
17 | Stepuro Anton 10131435 |
10131435 | Alferova Anastasia 10131043 |
10131043 |
BELARUS
|
|
18 | Stupnikov Jan 10114042 |
10114042 | Plaksina Sofia 10102954 |
10102954 |
ESTONIA
|
|
19 | Szwed Jakub 10130549 |
10130549 | Mazur Inga 10130546 |
10130546 |
MCT Wieliczka - POLAND
|
|
10115925 |
10115924 |
|
||||
MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
|
WDSF Open Youth ST [27] 1/8 Final ~119 min
1 | Andersons Roberts 10098020 |
10098020 | Maksimova Katrina Paula 10112829 |
10112829 |
LATVIA
|
|
2 | Barłóg Hubert 10075162 |
10075162 | Lewandowska Marcelina 10123634 |
10123634 |
TEMPO Bydgoszcz - POLAND
|
|
3 | Besleaga Radu Stefan 10112501 |
10112501 | Podar-Petho Blanka-Lorena 10121063 |
10121063 |
ROMANIA
|
|
4 | Burneikis Karolis 10084319 |
10084319 | Sekaite Izabele 10084320 |
10084320 |
LITHUANIA
|
|
5 | Ezhov Semen 10084017 |
10084017 | Butuzova Marianna 10086377 |
10086377 |
AZERBAIJAN
|
|
6 | Grinevics Andrejs 10084202 |
10084202 | Dobrovolskyte Kornelija 10105883 |
10105883 |
LATVIA
|
|
7 | Haftka Paweł 10068789 |
10068789 | Grzęska Oliwia 10103838 |
10103838 |
TKS DANCE&DANCE Toruń - POLAND
|
|
8 | He Yongshen 10122303 |
10122303 | Qiu Pengjie 10121466 |
10121466 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
9 | Honcharov Maksym 10126954 |
10126954 | Myroshnychenko Polina 10126953 |
10126953 |
UKRAINE
|
|
10 | Jarosz Jan 10127552 |
10127552 | Dudek Wiktoria 10127554 |
10127554 |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
11 | Klementjev Georgi 10088274 |
10088274 | Zohhova Elika 10075138 |
10075138 |
ESTONIA
|
|
12 | Kuptsov Danil 10080341 |
10080341 | Trifonova Mariya 10116816 |
10116816 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
13 | Larchenko Nikita 10107362 |
10107362 | Meniaylo Daria 10090966 |
10090966 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
14 | Masaro Edvardas 10102754 |
10102754 | Rinkeviciute Patricija 10104648 |
10104648 |
LITHUANIA
|
|
15 | Niezhentsev Mykyta 10124754 |
10124754 | Filińska Zofia 10125158 |
10125158 |
IMPET TEAM Warszawa - POLAND
|
|
16 | Pogorzelski Piotr 10124416 |
10124416 | Latos Maria 10116500 |
10116500 |
CORTE DANCE PROGRESS Warszawa - POLAND
|
|
17 | Protsenko Oleksii 10117668 |
10117668 | Wieteska Julia 10109212 |
10109212 |
JANTAR Elbląg - POLAND
|
|
18 | Ryński Remigiusz 10116522 |
10116522 | Kędzierska Klaudia 10099270 |
10099270 |
JANTAR Elbląg - POLAND
|
|
19 | Sawiński Fryderyk 10123747 |
10123747 | Zakrzewska Paula 10125404 |
10125404 |
ST PYRAS Toruń - POLAND
|
|
20 | Song Lulin 10110950 |
10110950 | Liu Siyi 10110951 |
10110951 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
21 | Sopoćko Dominik 10108939 |
10108939 | Nowicka Natalia 10125407 |
10125407 |
CORTE DANCE PROGRESS Warszawa - POLAND
|
|
22 | Szafrański Jakub 10116535 |
10116535 | Rychlica Katarzyna 10090891 |
10090891 |
TOP DANCE Pruszków - POLAND
|
|
23 | Szczepański Jan 10120652 |
10120652 | Nowak Amelia 10120654 |
10120654 |
TKS DANCE&DANCE Toruń - POLAND
|
|
24 | Tsai Jerry 10107587 |
10107587 | Hsieh Wen Chin 10128229 |
10128229 |
CHINESE TAIPEI
|
|
25 | Vinokurov Mikhail 10082390 |
10082390 | Spirina Mayya 10091039 |
10091039 |
AZERBAIJAN
|
|
26 | Wang Kaihang 10123242 |
10123242 | Ouyang Yuting 10123243 |
10123243 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
27 | Zhussipbay Alibek 10099764 |
10099764 | Kargabaeva Alua 10099732 |
10099732 |
KAZAKHSTAN
|
|
10117017 |
10083911 |
|
||||
10100934 |
10111303 |
|
Starts at: 10:30
DSE ChEGP Juvenile I+II LA [18] 1/4 Final ~45 min
1 | Akimov Danil 10119356 |
10119356 | Stefanyshena Sofiia 10128691 |
10128691 |
UKRAINE
|
|
2 | Baran Wiktor 10135524 |
10135524 | Mleczak Anna 10135527 |
10135527 |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
3 | Czepiel Bartłomiej 10140186 |
10140186 | Maślanka Martyna 10140225 |
10140225 |
CKIS Skawina - POLAND
|
|
4 | Davidek Sebastian 10129912 |
10129912 | Stefkova Barbora 10129960 |
10129960 |
CZECH REPUBLIC
|
|
5 | Dovydaitis Gustas 10128008 |
10128008 | Markeviciute Gerda 10128010 |
10128010 |
LITHUANIA
|
|
6 | Karalkou Ivan 10129259 |
10129259 | Vaitko Nika 10131600 |
10131600 |
BELARUS
|
|
7 | Kasiulis Adrijus MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Ceburnyte Egle MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
LITHUANIA
|
|
8 | Korosteljov Arseni 10115925 |
10115925 | Lavrik Rada Artemia 10115924 |
10115924 |
ESTONIA
|
|
9 | Niezgoda Edward 10130468 |
10130468 | Stefańczyk Laura 10130478 |
10130478 |
FALA Sopot - POLAND
|
|
10 | Nowaczyk Mikołaj 10130901 |
10130901 | Nowaczyk Aleksandra 10130906 |
10130906 |
DANCE ACADEMY Bydgoszcz - POLAND
|
|
11 | Rumiński Gracjan 10117519 |
10117519 | Woźniak Natalia 10117569 |
10117569 |
POLAND
|
|
12 | Shchurov Nikita 10113437 |
10113437 | Ignatyeva Angelina 10113438 |
10113438 |
FINLAND
|
|
13 | Starikov Matvey 10114115 |
10114115 | Rakhmetzhan Athena 10130664 |
10130664 |
KAZAKHSTAN
|
|
14 | Tsvikevich Zakhar MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Spas Marharyta MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
BELARUS
|
|
15 | Tulea Alexandru Yannis-Andrei 10131317 |
10131317 | Breazu Irina-Stefania 10131390 |
10131390 |
ROMANIA
|
|
16 | Yerzhanuly Faissal MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Saginayeva Malika MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
KAZAKHSTAN
|
|
17 | Žaliukas Laurynas MISSING MIN! |
MISSING MIN! | Karaliūtė Emilija MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
LITHUANIA
|
|
18 | Zemljannikov Jelisei 10128676 |
10128676 | Sidunova Vlada 10128698 |
10128698 |
FINLAND
|
|
MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
|
||||
MISSING MIN! |
MISSING MIN! |
|
DSE ChEGP Junior II ST [28] 1/8 Final ~75 min
1 | Berzins Olegs 10107187 |
10107187 | Berzina Anna 10107186 |
10107186 |
LATVIA
|
|
2 | Besleaga Radu Stefan 10112501 |
10112501 | Podar-Petho Blanka-Lorena 10121063 |
10121063 |
ROMANIA
|
|
3 | Buyel Mikita 10112962 |
10112962 | Moiseeva Maria 10105349 |
10105349 |
BELARUS
|
|
4 | Ceburnis Karolis 10125682 |
10125682 | Mikolojunaite Patricija 10124372 |
10124372 |
LITHUANIA
|
|
5 | Gays Ivan 10108659 |
10108659 | Rybina Valeriya 10109513 |
10109513 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
6 | Golovchenko Yevgen 10119387 |
10119387 | Hrynenko Anastasiia 10119388 |
10119388 |
UKRAINE
|
|
7 | Grunt Wiktor 10116684 |
10116684 | Klimek Alina 10116682 |
10116682 |
PROGRESS Kwidzyn - POLAND
|
|
8 | Hinczewski Ksawier 10131590 |
10131590 | Nawrocka Klaudia 10131591 |
10131591 |
TKS DANCE&DANCE Toruń - POLAND
|
|
9 | Jarosz Jan 10127552 |
10127552 | Dudek Wiktoria 10127554 |
10127554 |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
10 | Kasprzak Jędrzej 10115310 |
10115310 | Pastwa Wiktoria 10115309 |
10115309 |
PASJA Koszalin - POLAND
|
|
11 | Korosteljov Saveli 10088668 |
10088668 | Sagur Kristiin 10121311 |
10121311 |
ESTONIA
|
|
12 | Kowalczyk Adam 10135413 |
10135413 | Wojciechowska Wiktoria 10135412 |
10135412 |
TOP DANCE Pruszków - POLAND
|
|
13 | Kuptsov Danil 10080341 |
10080341 | Trifonova Mariya 10116816 |
10116816 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
14 | Larchenko Nikita 10107362 |
10107362 | Meniaylo Daria 10090966 |
10090966 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
15 | Lidaka Reinis 10094751 |
10094751 | Palmbaha Marta Aleksandra 10106161 |
10106161 |
LATVIA
|
|
16 | Lukoika Aliaksei 10128760 |
10128760 | Babkina Anastasia 10128901 |
10128901 |
BELARUS
|
|
17 | Masaro Edvardas 10102754 |
10102754 | Rinkeviciute Patricija 10104648 |
10104648 |
LITHUANIA
|
|
18 | Niemczyk Konrad 10128619 |
10128619 | Rojewska Vanessa 10128620 |
10128620 |
AKTT Szczecin - POLAND
|
|
19 | Nikolaichuk Mykyta 10100541 |
10100541 | Maliarova Sofiia 10093746 |
10093746 |
UKRAINE
|
|
20 | Nowicki Hubert 10131689 |
10131689 | Kyrei Sofiia 10131750 |
10131750 |
CORTE DANCE PROGRESS Warszawa - POLAND
|
|
21 | Otsmaa Markus Andreas 10095759 |
10095759 | Maegi Deisi-Ly 10108344 |
10108344 |
ESTONIA
|
|
22 | Punka Roberts 10092072 |
10092072 | Karklina Karina 10077019 |
10077019 |
LATVIA
|
|
23 | Ruszkowski Tomasz 10100064 |
10100064 | Mozdyniewicz Julia 10100063 |
10100063 |
CORTE DANCE PROGRESS Warszawa - POLAND
|
|
24 | Savtsuk Maksim 10108371 |
10108371 | Parn Sabine Liisa 10088606 |
10088606 |
ESTONIA
|
|
25 | Skrjabin Lev 10113737 |
10113737 | Pchelkina Mirra 10105015 |
10105015 |
ESTONIA
|
|
26 | Tarach Kamil 10108592 |
10108592 | Buczyńska Michalina 10108593 |
10108593 |
CORTE DANCE PROGRESS Warszawa - POLAND
|
|
27 | Tygielski Radosław Kajetan 10121427 |
10121427 | Kruger Julia 10123718 |
10123718 |
CONTRA SPORT Piaseczno - POLAND
|
|
28 | Wojtko Maksymilian 10128623 |
10128623 | Koch Lena Aleksandra 10128624 |
10128624 |
AKTT Szczecin - POLAND
|
Rising Stars OPEN LA [18] 1/4 Final ~45 min
1 | Chaustov Alexander
|
Finke Maike
|
OTK SCHWARZ-WEISS 1922 IM SCS BERLIN E.V. Berlin - GERMANY
|
|||
2 | Davydik Andrey
|
Sychugova Anita
|
KREEDO DANCE Tallinn - ESTONIA
|
|||
3 | Fricano Alessio
|
Naimi Milena
|
ACTION DANCE ACADEMY SICILIA Monreale - ITALY
|
|||
4 | Gajek Adam 20003616 |
20003616 | Marczyk Katarzyna 20000307 |
20000307 |
UKS FEELING Warszawa - POLAND
|
|
5 | Gentilini Rodolfo
|
Alcobaca Mariana
|
- PORTUGAL
|
|||
6 | Gorban Danylo
|
Kashitska Ivanna
|
REVERANS Kyiv - UKRAINE
|
|||
7 | Grosu Oleksii
|
Trachkova Sofiia
|
MEGADANCE Odesa - UKRAINE
|
|||
8 | Hristov Ivan
|
Georgieva Yovita
|
BURGAS 1975 Burgas - BULGARIA
|
|||
9 | Litorowicz Oskar 20005411 |
20005411 | Staszak Aleksandra 20000755 |
20000755 |
PASJA Koszalin
|
|
10 | Magnuski Piotr 20000939 |
20000939 | Budek Małgorzata 20000940 |
20000940 |
ST ELITA Kraków
|
|
11 | Mrowiec Adrian 20002922 |
20002922 | Niezabitowska Katarzyna 20003266 |
20003266 |
ST PROFESSIONAL DANCE SPORT Głogoczów
|
|
12 | Ndlela Wiseman
|
Diradingwe Lesedi
|
AFRORHYTHM Johannesburg - SOUTH AFRICA
|
|||
13 | Nowoświat Mikołaj 20002579 |
20002579 | Samek Magdalena 20002572 |
20002572 |
ST PERFECT STYL Kraków
|
|
14 | Sindane Sibusiso
|
Mbatha Thobile
|
AFRORHYTHM Johannesburg - SOUTH AFRICA
|
|||
15 | Sołtys Dawid 20001692 |
20001692 | Nowina-Konopka Aleksandra 20003915 |
20003915 |
STREFA TAŃCA Warszawa
|
|
16 | Sorci Jacopo
|
Frattallone Valeria
|
ADS OLIMPO ROMA - ITALY
|
|||
17 | Tleubergenov Yeldan
|
Bogash Yana
|
SDANCE STUDIO, SDUSHOR 1 Nur-Sultan - KAZAKHSTAN
|
|||
18 | Ziridis Oleksii
|
Shuliatska Mariia
|
HARMONY Dnipro - UKRAINE
|
|||
20001078 |
20001104 |
|
||||
|
|
|
||||
20001839 |
20000914 |
|
||||
20000005 |
20003292 |
|
Starts at: 13:00
Dzieci Starsze OPEN Komb. 4T [9] 1/2 Final ~21 min
1 | Akimov Danil
|
Stefanyshena Sofiia
|
SLAVA Odessa - UKRAINE
|
|||
2 | Baran Wiktor 20006087 |
20006087 | Mleczak Anna 20006086 |
20006086 |
K-STUDIO Krosno
|
|
3 | Czepiel Bartłomiej 20004560 |
20004560 | Maślanka Martyna 20004559 |
20004559 |
CKIS Skawina
|
|
4 | Fedotov Vladyslav
|
Fedotova Alina
|
LILIIA Odesa - UKRAINE
|
|||
5 | Moiseev Ivan
|
Moiseeva Anastasia
|
GRACIA Crodno - BELARUS
|
|||
6 | Shchurov Nikita
|
Ignatyeva Angelina
|
TKMASTER Helsinki - FINLAND
|
|||
7 | Sukharau Kiryl
|
Plavinskaya Alexandra
|
FEST Witebsk - BELARUS
|
|||
8 | Tsvikevich Zakhar
|
Spas Marharyta
|
GRACIA Grodno - BELARUS
|
|||
9 | Zemljannikov Jelisei
|
Sidunova Vlada
|
TK MASTER HELSINKI - FINLAND
|
Starts at: 13:30
WDSF Open Senior II ST [16] 1/4 Final ~68 min
1 | Arena Antonino 10082283 |
10082283 | Farnesi Elga 10082282 |
10082282 |
ITALY
|
|
2 | Ayroldi Giovanni 10120892 |
10120892 | Vetro Maria 10120893 |
10120893 |
ITALY
|
|
3 | Budyś Mariusz 10058430 |
10058430 | Budyś Monika 10058431 |
10058431 |
PROGRESS Kwidzyn - POLAND
|
|
4 | Chemello Alessandro 10115274 |
10115274 | Scopel Barbara 10115273 |
10115273 |
ITALY
|
|
5 | Cheremisin Nikolay 10027837 |
10027837 | Dukhovskaya Ekaterina 10027838 |
10027838 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
6 | Foppen Willem 10063348 |
10063348 | Foppen Christel 10063349 |
10063349 |
NETHERLANDS
|
|
7 | Grebliauskas Arturas 10064237 |
10064237 | Grebliauskiene Beata 10064238 |
10064238 |
LITHUANIA
|
|
8 | Guzikowski Marek 10100708 |
10100708 | Guzikowska Joanna 10100709 |
10100709 |
FOCUS Olsztyn - POLAND
|
|
9 | Jaeger Norbert 10006687 |
10006687 | Jaeger-Eberhardt Beate Christine 10006688 |
10006688 |
GERMANY
|
|
10 | Jandejsek Milan 10085499 |
10085499 | Pavlova Jana 10102695 |
10102695 |
CZECH REPUBLIC
|
|
11 | Kiwilsza Piotr 10127276 |
10127276 | Świątek Krystyna 10127277 |
10127277 |
FOCUS Olsztyn - POLAND
|
|
12 | Mascia Michele 10033633 |
10033633 | Santoro Ilenia 10033634 |
10033634 |
ITALY
|
|
13 | Mielcarek Jarosław 10080683 |
10080683 | Mielcarek Hanna 10080684 |
10080684 |
FOCUS Olsztyn - POLAND
|
|
14 | Staub Holger 10036122 |
10036122 | Staub Birgit 10036123 |
10036123 |
GERMANY
|
|
15 | Valkier Marc 10054873 |
10054873 | Van Den Bergh-Valkier Karen 10054874 |
10054874 |
NETHERLANDS
|
|
16 | Wała Adam 10058437 |
10058437 | Targońska-Fira Magdalena 10116625 |
10116625 |
THE BEST Gdańsk - POLAND
|
|
10127127 |
10127124 |
|
||||
10052583 |
10052584 |
|
||||
10123284 |
10123286 |
|
Starts at: 14:00
WDSF World Open Adult ST [66] 1/16 Final ~357 min
1 | Andersons Roberts 10098020 |
10098020 | Maksimova Katrina Paula 10112829 |
10112829 |
LATVIA
|
|
2 | Augustynowicz Tomasz 10072831 |
10072831 | Batyra Katarzyna 10107856 |
10107856 |
UKS FEELING Warszawa - POLAND
|
|
3 | Ayroldi Giovanni 10120892 |
10120892 | Vetro Maria 10120893 |
10120893 |
ITALY
|
|
4 | Ballester Nicolas 10046144 |
10046144 | Gentile Simona 10097157 |
10097157 |
SPAIN
|
|
5 | Basin Boris 10062595 |
10062595 | Shchekina Elizaveta 10056729 |
10056729 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
6 | Benysek Martin 10109521 |
10109521 | Manaskova Martina 10085658 |
10085658 |
CZECH REPUBLIC
|
|
7 | Besedin Anton 10029818 |
10029818 | Strelkova Ekaterina 10029819 |
10029819 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
8 | Bodini Marco 10074382 |
10074382 | Charitonovaite Kristina 10075696 |
10075696 |
ITALY
|
|
9 | Bredikhin Alexey 10017131 |
10017131 | Bredikhina Daria 10017355 |
10017355 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
10 | Bucca Alessandro 10032752 |
10032752 | Sofia Maria Chiara 10038701 |
10038701 |
SAN MARINO
|
|
11 | Cassai Gabriele 10070519 |
10070519 | Madsen Kristine 10063962 |
10063962 |
DENMARK
|
|
12 | Cojoc Rares 10013011 |
10013011 | Matei Andreea 10060105 |
10060105 |
ROMANIA
|
|
13 | Davydik Andrey 10063367 |
10063367 | Sychugova Anita 10075137 |
10075137 |
ESTONIA
|
|
14 | Domorad Vit 10058724 |
10058724 | Tejcova Simona 10042822 |
10042822 |
CZECH REPUBLIC
|
|
15 | Donato Luciano 10088081 |
10088081 | Diodati Adele 10088080 |
10088080 |
ITALY
|
|
16 | Dong Zhiquan 10128741 |
10128741 | Ji Na 10128742 |
10128742 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
17 | Ducay Tristan John 10126327 |
10126327 | De Lara Aileen Patrice 10126325 |
10126325 |
PHILIPPINES
|
|
18 | Ezhov Semen 10084017 |
10084017 | Butuzova Marianna 10086377 |
10086377 |
AZERBAIJAN
|
|
19 | Fainsil Tomas 10065247 |
10065247 | Posmetnaya Violetta 10068513 |
10068513 |
GERMANY
|
|
20 | Granskas Dominykas 10059972 |
10059972 | Spilling Helene 10061799 |
10061799 |
NORWAY
|
|
21 | Haftka Paweł 10068789 |
10068789 | Grzęska Oliwia 10103838 |
10103838 |
TKS DANCE&DANCE Toruń - POLAND
|
|
22 | Halaktionov Oleksii 10109079 |
10109079 | Shadrina Olha 10109080 |
10109080 |
UKRAINE
|
|
23 | He Yongshen 10122303 |
10122303 | Qiu Pengjie 10121466 |
10121466 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
24 | Hristov Ivan 10057390 |
10057390 | Georgieva Yovita 10088373 |
10088373 |
BULGARIA
|
|
25 | Kalashnikov Georgy 10086384 |
10086384 | Semeskeviciute Domile 10075177 |
10075177 |
LITHUANIA
|
|
26 | Koguciuk Jakub 10131309 |
10131309 | Karowicz-Bienias Sylwia 10122716 |
10122716 |
DANCE PROJECT Warszawa - POLAND
|
|
27 | Kruglov Igor 10032385 |
10032385 | Kazmirchuk Ekaterina 10036404 |
10036404 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
28 | Kukliński Filip 10069799 |
10069799 | Kuklińska Michalina 10069800 |
10069800 |
CONTRA SPORT Piaseczno - POLAND
|
|
29 | Lacitis Vaidotas 10005465 |
10005465 | Golodneva Veronika 10011398 |
10011398 |
LITHUANIA
|
|
30 | Linis Edgars 10016794 |
10016794 | Ancane Eliza 10016795 |
10016795 |
LATVIA
|
|
31 | Livshits Gabriel 10099227 |
10099227 | Nerst Sharon 10097785 |
10097785 |
ISRAEL
|
|
32 | Munteanu Alexander 10075603 |
10075603 | Sheedy Anna 10105138 |
10105138 |
UNITED STATES
|
|
33 | Myćka Dariusz Krzysztof 10041726 |
10041726 | Freiberga Madara 10033793 |
10033793 |
CONTRA SPORT Piaseczno - POLAND
|
|
34 | Nikitin Evgeny 10068175 |
10068175 | Miliutina Anastasia 10068176 |
10068176 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
35 | Pleshkov Dmitry 10040046 |
10040046 | Kulbeda Anastasia 10040047 |
10040047 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
36 | Podduev Stepan 10078509 |
10078509 | Sibeleva Margarita 10063171 |
10063171 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
37 | Ptak Daniel 10127613 |
10127613 | Roth Weronika 10121431 |
10121431 |
DANCE CENTER Poznań - POLAND
|
|
38 | Pugliese Samuele 10080647 |
10080647 | Stavale Federica 10080648 |
10080648 |
FRANCE
|
|
39 | Rambousek Richard 10099541 |
10099541 | Bulirova Veronika 10099542 |
10099542 |
CZECH REPUBLIC
|
|
40 | Sabol Filip 10058952 |
10058952 | Eremenko Anastasia 10090465 |
10090465 |
CZECH REPUBLIC
|
|
41 | Samosiuk Aliaksandr 10055023 |
10055023 | Tudvaseva Yana 10065475 |
10065475 |
BELARUS
|
|
42 | Sawicki Jakub 10100447 |
10100447 | Miłek Dagmara 10074572 |
10074572 |
CONTRA SPORT Piaseczno - POLAND
|
|
43 | Schastiev Mikhail 10062090 |
10062090 | Diagileva Anastasia 10086023 |
10086023 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
44 | Skalicky Pavel 10117017 |
10117017 | Holikova Vanesa 10083911 |
10083911 |
CZECH REPUBLIC
|
|
45 | Smoliński Konrad 10095900 |
10095900 | Król Ewelina 10105592 |
10105592 |
MAGIC Zielona Góra - POLAND
|
|
46 | Sodeika Evaldas 10014895 |
10014895 | Zukauskaite Ieva 10014902 |
10014902 |
LITHUANIA
|
|
47 | Sun Yulong 10120785 |
10120785 | Li Jinming 10120786 |
10120786 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
48 | Szafrański Jakub 10116535 |
10116535 | Rychlica Katarzyna 10090891 |
10090891 |
TOP DANCE Pruszków - POLAND
|
|
49 | Szczepaniak Marcin Daniel 10121621 |
10121621 | Prusaczyk Iga 10131152 |
10131152 |
CORTE DANCE PROGRESS Warszawa - POLAND
|
|
50 | Szkutnik Bartłomiej 10034459 |
10034459 | Brychcy Agata 10046869 |
10046869 |
DANCE PROJECT Warszawa - POLAND
|
|
51 | Ślusarski Grzegorz 10087467 |
10087467 | Karpińska Paulina 10063542 |
10063542 |
JANTAR Elbląg - POLAND
|
|
52 | Tam Winson 10045354 |
10045354 | Novikova Anastasia 10068622 |
10068622 |
CANADA
|
|
53 | Tleubergenov Yeldan 10070359 |
10070359 | Bogash Yana 10100517 |
10100517 |
KAZAKHSTAN
|
|
54 | Tomecki Karol Michal 10075183 |
10075183 | Vlasa Santa 10072546 |
10072546 |
LITHUANIA
|
|
55 | Trytko Michał 10131102 |
10131102 | Jurczak Paulina 10114721 |
10114721 |
K-STUDIO Krosno - POLAND
|
|
56 | Tsai Jerry 10107587 |
10107587 | Hsieh Wen Chin 10128229 |
10128229 |
CHINESE TAIPEI
|
|
57 | Tsarev Alexey 10032387 |
10032387 | Stadnik Alena 10061154 |
10061154 |
AZERBAIJAN
|
|
58 | Varfolomeev Ivan 10063573 |
10063573 | Masharova Yana 10078429 |
10078429 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
59 | Walisiak Przemysław 10073217 |
10073217 | Preś Katarzyna 10089571 |
10089571 |
STREFA TAŃCA Warszawa - POLAND
|
|
60 | Wang Zhaoming 10120777 |
10120777 | Cai Mengting 10120778 |
10120778 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
61 | Wojtania Sebastian 10096789 |
10096789 | Szałęga Kamila 10122528 |
10122528 |
STARLIGHT Zielona Góra - POLAND
|
|
62 | Wu Hongbo 10111030 |
10111030 | Lu Wanying 10111031 |
10111031 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
63 | Xie Ziang 10106976 |
10106976 | Li Jiayue 10081750 |
10081750 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
64 | Yusupov Tagir 10040135 |
10040135 | Mokretsova Julia 10087160 |
10087160 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
65 | Zakowicz Kacper 10047727 |
10047727 | Sagan Weronika 10109209 |
10109209 |
JANTAR Elbląg - POLAND
|
|
66 | Zhang Yankai 10131427 |
10131427 | Liu Luyao 10131428 |
10131428 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
10081477 |
10081479 |
|
||||
10037405 |
10041727 |
|
||||
10120652 |
10120654 |
|
Starts at: 15:00
WDSF Open Senior III ST [14] 1/2 Final ~43 min
1 | Baier Gerhard 10016838 |
10016838 | Cloos-Baier Ingrid 10023129 |
10023129 |
GERMANY
|
|
2 | Calio' Saverio 10081477 |
10081477 | Prospero Marinella 10081479 |
10081479 |
ITALY
|
|
3 | Dort Manfred 10092578 |
10092578 | Dort Traudel 10092579 |
10092579 |
GERMANY
|
|
4 | Flimm Juergen 10073440 |
10073440 | Flimm Christine 10073441 |
10073441 |
GERMANY
|
|
5 | Gajda Emil 10006957 |
10006957 | Gajda Dorota 10006958 |
10006958 |
PERFECT DANCE Wrocław - POLAND
|
|
6 | Guzikowski Marek 10100708 |
10100708 | Guzikowska Joanna 10100709 |
10100709 |
FOCUS Olsztyn - POLAND
|
|
7 | Kniestedt Steffen 10036958 |
10036958 | Kniestedt Antje 10036959 |
10036959 |
GERMANY
|
|
8 | Kowalski Zbigniew 10127123 |
10127123 | Kowalska Maria 10127121 |
10127121 |
FOCUS Olsztyn - POLAND
|
|
9 | Marcek Anton 10033932 |
10033932 | Marcekova Jana 10033933 |
10033933 |
SLOVAKIA
|
|
10 | Misztal Piotr 10106029 |
10106029 | Misztal Monika 10106028 |
10106028 |
CLASSIC DANCESPORT Warszawa - POLAND
|
|
11 | Novak Bosco 10058870 |
10058870 | Novak Corinne 10058871 |
10058871 |
ENGLAND
|
|
12 | Piacentini Roberto 10104022 |
10104022 | Roncoroni Giovanna 10104021 |
10104021 |
ITALY
|
|
13 | Ridda Riccardo 10031307 |
10031307 | De Angelis Simonetta 10031308 |
10031308 |
ITALY
|
|
14 | Rigon Andrea 10096059 |
10096059 | Bogoni Sara 10096058 |
10096058 |
ITALY
|
Starts at: 18:00
WDSF PD Open Adult ST [10] 1/2 Final ~31 min
1 | Cirigliano Egidio 10030721 |
10030721 | Terraneo Carola 10032301 |
10032301 |
ITALY
|
|
2 | Ho Tsung Hsun 10114085 |
10114085 | Hsieh Ya-Ni 10114084 |
10114084 |
CHINESE TAIPEI
|
|
3 | Kędra Kamil 10047187 |
10047187 | Froń Aleksandra Wiktoria 10082432 |
10082432 |
PROFESSIONAL DIVISION - FTS Polska - POLAND
|
|
4 | Kim Kihwan 10018785 |
10018785 | Park Ye Rang 10034100 |
10034100 |
KOREA
|
|
5 | Motyl Andrey 10011635 |
10011635 | Kim Ekaterina 10016144 |
10016144 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
6 | Sciamanna Eros 10028960 |
10028960 | Jaglińska-Sciamanna Anna Angelika 10029776 |
10029776 |
PROFESSIONAL DIVISION - FTS Polska - POLAND
|
|
7 | Su Shuai 10092801 |
10092801 | Jiang Wumei 10092802 |
10092802 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|
|
8 | Ternovskikh Sergey 10007689 |
10007689 | Afanasieva Valeria 10034199 |
10034199 |
RUSSIAN FEDERATION
|
|
9 | Turkiv Andriy 10104496 |
10104496 | Vysotska Yelyzaveta 10103604 |
10103604 |
UKRAINE
|
|
10 | Zhao Peng 10075909 |
10075909 | Wang Qi 10075910 |
10075910 |
CHINA, PEOPLE'S REPUBLIC OF
|